Robotika.lt

Sukurta tinginių svajonė – robotas, kuris gamina ir išplauna indus (Video)

Delfi.lt 29 gruodžio, 2015 Namų robotai

Jungtinės Karalystės kompanija „Moley Robotics“ kuria robotinę virtuvę, gebančią paruošti patiekalus nuo pat pradžių iki galo ir netgi išplauti indus, rašo „Smithsonian.org“

Ši robotinė sistema atrodo tarsi įprastoje virtuvėje veikiantis automobilių surinkimo robotas – dvi mechaninės rankos pila ingredientus, dėlioja puodus ant viryklės, maišo, plaka ir daro viską, ką įprastai virtuvėje veikia namų šeimininkės ar šeimininkai. Pastariesiems tereikia prieiti prie liečiamojo ekrano ir pasirinkti norimą pagaminti patiekalo receptą. Robotas pats pasiima produktus iš šalia įtaisyto šaldytuvo bei spintelės, o paruošęs maistą, jis pats sudeda indus į šalia įmontuotą indaplovę.

„Moley Robotics“ įkūrėjas ir vadovas Markas Oleynikas bendrovę įsteigė prieš metus, norėdamas palengvinti maisto ruošimą. Jo sukurto roboto tikslas – žmonėms sugrąžinti naminio maisto teikiamą naudą, bet be varginančių maisto gaminimo rūpesčių. Robotą jis kuria bendradarbiaudamas su „Shadow Robot Company“ bendrove, kuri gamina robotines „rankas“ NASA „Robonautikos“ programai. Šios „rankos“ turi 20 varikliukų, 24 „sąnarius“ ir 129 jutiklius. Pasak „Shadow Robot“ vadovo Richo Walkerio, ši sistema yra sukurta siekiant kuo tiksliau pakartoti žmogaus rankų judesius.

Robotinės „rankos“ gali šluotele plakti kiaušinį arba dirbti plaktuvu, tačiau kol kas dar „nemoka“ pjaustyti. „Moley Robotics“, kurdami šį virtuvės robotą, bendradarbiavo ne tik su „Shadow Robot“, bet ir su Stenfordo universiteto mokslininkais, kurie padėjo parašyti sudėtingą algoritmą, pagal kurį robotas-virėjas žino, kur yra ingredientai, kada juos reikia sudėti į patiekalą ir ką su jais reikia padaryti prieš tai.

Iki šiol „Moley Robotics“ robotas yra jau išmokęs 50 receptų – jis tiesiog kartoja tikrų virėjų veiksmus, kurie buvo įrašyti į programą, naudojant trimačius judesio jutiklius. Vienas pirmųjų virtuvės šefų, perdavusių robotui savo žinias, buvo įvairiais prizais apdovanotas Timas Andersonas, japonų restorano „Nanban“ Londone savininkas. „Moley Robotics“ šiuo metu bando įkalbinti ir kitus žinomus virėjus, perduoti savo paslaptis savo kuriamam robotui. Įmonės inžinieriai planuoja, kad ateityje jų robotas gebės mokytis iš savo savininkų – šie turės nufilmuoti, kaip jie gamina patiekalą, o robotas išanalizuos vaizdinę medžiagą ir pabandys pakartoti recepto žingsnius.
Šiais metais Hanoverio parodoje „Moley Robotics“ pademonstravo lankytojams, kaip veikia jų sukurtas robotas-virėjas, o „CES Asia“ elektronikos parodoje įmonė laimėjo aukščiausią savo sistemos įvertinimą. Nors M.Oleynikas kartu su komanda vis dar tobulina roboto valdymo programėlę bei bando išmokyti jį pjaustyti, jie prognozuoja, kad galutinė vartotojams skirta versija rinkoje pasirodys 2018-aisiais ir kainuos apie 35 tūkst. dolerių.


delfi.lt



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *