Robotika.lt

Specialistai bandys apsaugoti automibilius nuo programišių

Robotika.lt 13 gruodžio, 2016 Dirbtinis intelektas Robotiniai automobiliai

Visi naujausi automobiliai kuriami, įdiegiant juose pažangiausias technologijas. Toks automobilis važiuodamas valandą pagamina kelis gigabaitus duomenų. Ar įmanoma juos apsaugoti nuo programišių įsilaužimų?

Vokiečių dirbtinio intelekto (DI) ir robotikos specialistai bando sukurti sistemą, kuri apsaugotų automobilius nuo įsilaužimų ir duomenų vagysčių.

Anot mokslininkų, įsilaužti į automobilio programines sistemas kartais užtenka patekti į jų muzikos grotuvus. „Jeigu programinė įranga nebūtų sujungta su vidiniu automobilio tinklu, taip vadinamu „CAN bus“, įsilaužimas būtų sunkesnis“, – sako German Research Center for Artificial Intelligence (DFKI) mokslininkas Stefanas Nuernbergeris.

„CAN bus“ buvo sukurta 1983 m. Beveik visos automobilio funkcijos atliekamos per šį tinklą. Anot specialistų, tai palengvina darbą įsibrovėliams. Jiems užtenka įsilaužti į vieną įrenginį, kad tada nesunkiai galėtų pasiekti visus.

Nuernbergeris su kolegomis kuria sistemą, kuri automobilius padarytų saugesniais. Programai „vatiCAN“ sukurta kodų sistema, kuri turėtų nesunkiai atskirti, ar automobilis valdomas įsilaužėlio, ar ne.

Anot kūrėjų, „vatiCAN“ bus visiems nemokamai pasiekiama internetu.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *