Robotika.lt

Smegenų bangomis valdomos katės ausys (Video)

Robotika.lt 20 gegužės, 2013 Robotai pramogai
Sušiai ir Anime. Kas gi sieja šiuos du žodžius? Žinoma, visi supras, kad kalbama apie nuostabią šalį – Japonija. Taip pat ši šalis garsėja ne tik kulinariniais patiekalais iš ryžių ir žuvies, bet ir garsiu animaciniu serialu „Pokemonai”.

Tačiau yra dar vienas dalykas, kuris susijęs su šia šalimi. Japonai labai dievina kates. Nuostabios merginos su kačių ausimis iš animacinio filmuko tapo Tekančios Saulės šalies simboliu. Japonijoje gaminamos ir pliušinės katės ausys. Kadangi šis aksesuaras gana gerai perkamas, kompanijos Neurowear išradėjai sukūrė katės ausis valdomas smegenų bangomis.

Smegenų bangomis valdomos katės ausys

Neurowear – tai jaunųjų japonų projektas, kuris užsiima madingų daikčiukų ir įtaisų gamyba. Kaip ir dauguma dizainerių agentūrų Japonijoje, kompanija naudoja aukštas technologijas. Kūrėjai sako, kad jų sukurtos nuostabios katės ausys Necomimi „skaito mintis”.

Nacomimi turi EEG (elektroencefalograma) daviklį, kuris kontaktuoja su kakta, kad aptiktų elektrinius impulsus, perduodamus per kaukolę ir ausis. Dėl šio įrenginio mielas daikčiukas sugeba reikšti emocijas pagal savo šeimininko nuotaiką, lygiai taip pat, kaip ir elgiasi katės. Jeigu šeimininkas sukoncentruoja savo dėmesį, džiaugiasi ar yra susijaudinęs, tai ausytės pasidaro stačios. Jeigu jis liūdnas, ausys iš karto nusileidžia. Esant stipresnėms reakcijoms, Necomimi gali judėti aukštyn ir žemyn, sukiotis į šonus.

Ne kiekvienas žmogus sugeba žodžiais išsakyti savo emocijas. Todėl katės ausytės Nacomimi ne tik atrodo mielai ir gražiai, bet ir padeda išreikšti emocijas be žodžių.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *