Robotika.lt

Smegenimis kontroliuojami robo-kostiumai

Robotika.lt 26 rugpjūčio, 2014 Robotai mokslui

Neretai fantastinį filmą primenančioje realybėje mokslininkai nuolatos ieško būdų, leidžiančių iki maksimumo išnaudoti technologijų suteikiamus pranašumus žmonių atžvilgiu. Smegenimis kontroliuojami robo-kostiumai – egzoskeletai yra vienas tokių metodų, įrodančių mechaninių prietaisų privalumus. Ši ypatinga ir neįprasta inovacija turi didelę reikšmę mokslo medicinos srityje ir ateityje, teigiama, gali pakeisti sunkius bei funkcijas ribojančius protezus.

Autentišką „gaminį“ pristatė robotų ir technologijos kompanija Cyberdyne, įsikūrusi Japonijoje. Organizacija specializuojasi robotų egzoskeletų tobulinime ir jau ne pirmus metus siekia suprojektuoti idealių robotą–kostiumą, kuris būtų itin naudingas vyresnio amžiaus žmonėms, negalią turintiems asmenims ar netgi pramonės darbuotojams, nuolatos dirbantiems sunkų fizinį darbą. Naujausias Cyberdyne kūrinys – robotas–kostiumas valdomas smegenų siunčiamais signalais.

Japonų robotų gamintojas pademonstravo egzoskeletus, kuriuos užsidėjęs asmuo juos kontroliuoja mintimis. Skamba neįtikėtinai! Tačiau kompanijos įsteigėjas Yoshiyuki Sankai teigia, kad ši moderni inovacija – realybė. „Mes norėjome technologijos, kuri iš tiesų padėtų žmonėms”, spaudai sakė Tsukuba universiteto (angl. University of Tsukuba) profesorius Y. Sankai.

Nauji prietaisai–kostiumai yra suprojektuoti atsižvelgiant į judėjimo bei „transportavimo“, t.y. dėvėjimo, aspektus. Mechanizmai aptinka impulsus, skleidžiančius silpnumo signalus, kuriuos siunčia prietaiso naudotojo smegenys, kai asmuo nesugeba tinkamai atlikti atraminės ar judėjimo funkcijos. Robotas–kostiumas veikia tikslingai ir sistemingai, atsižvelgdamas į natūralios galūnės judesius bei galimybes.

Yoshiyuki Sankai, kalbėdamas apie unikalų kūrinį, teigia, jog kompanijos tikslas pristatyti prietaisą, kuris ne tik padėtų žmonėms, bet ir negąsdintų jų savo išvaizda, kitaip tariant, didintų jų pilnavertiškumo jausmą, o ne priešingai, jį menkintų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *