Robotika.lt

Robotinė sistema prižiūrės tūkstančius laboratorijos pelių (Video)

Robotika.lt 26 liepos, 2013 Robotai mokslui
Eksperimentuojant su laboratorijos gyvūnais būtina užtikrinti, kad jų neveiktų jokie išoriniai veiksniai, galintys turėti įtakos galutiniams bandymų rezultatams. Siekiant sumažinti darbuotojų pernešamų infekcijų riziką, Japonijos kompanijos Nikkyo Technos ir Yaskawa Electric nutarė gyvūnus patikėti autonomiškai robotinei sistemai, kuri vienu metu gali prižiūrėti daugiau nei 30 000 pelių. Užsikrėtę gyvūnai privalo būti pakeisti sveikais, todėl toks prietaisas padėtų išvengti masinio jų naikinimo.

Naudodamos skirtingus keičiamus įrankius, naujojo gyvūnėlių sargo robotinės rankos gali atkartoti visus žmogaus judesius. Jis gali atlikti kasdienes eilinių darbuotojų užduotis: papildyti maisto atsargas, pakeisti vandenį, išvalyti narvelius, perkelti juos iš saugyklos į laboratoriją. Pelės yra baikštūs gyvūnai, todėl roboto judesiai yra švelnūs ir tikslūs, kad nesukeltų joms papildomo streso. Kol kas prietaisas negali nustatyti, kiek maisto lieka nesuvalgyto, todėl nesunku gyvūnus permaitinti. Dėl šios priežasties mokslininkai planuoja į sistemą įmontuoti vaizdo kameras, kurios padėtų sužinoti, kiek pelėms liko maisto ir papildytų jo atsargas reikiamu kiekiu.

Robotinė sistema prižiūrės tūkstančius laboratorijos pelių  1

Kontrolės punkte dirbantys žmonės vaizdo kameromis laboratoriją gali stebėti visą parą. Pelių kūno temperatūra ir kiti parametrai registruojami kompiuteryje, todėl bet kuriuo metu juos galima patikrinti išvengiant tiesioginio kontakto su gyvūnais. Naudojant robotines sistemas būtų padidinta augintinių priežiūros kokybė, sutaupoma ne tik laiko, bet ir žmogiškųjų resursų. Prietaiso gamybą planuojama baigti dar šiemet, kitąmet ketinama jį išbandyti. Kuriama sistema pravers vaistus gaminančioms kompanijoms ir mokslinių tyrimų institutams, savo laboratorijose auginantiems daugiau nei 10 000 pelių.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *