Robotika.lt

Robotas-printeris, skirtas architektams

Robotika.lt 13 rugpjūčio, 2014 Pramoniniai robotai

Pats svarbiausias architekto darbas – detaliai ir kruopščiai sukurti projektą. O statybininkas turi be klaidų įgyvendinti visa tai kas pavaizduota ant popieriaus. Korėjiečių dizaineris Han Seok Nam, norėdamas palengvinti architektų ir statybininkų darbą, sukūrė roboto Archibot koncepciją.

Kompaktiškas robotas Archibot sugeba puikiai atpažinti CAD programos brėžinius ir juos atspausdinti tiesiog statybų aikštelėje, nesvarbu ar tai žemė, grindys, sienos ar lubos. Kad Archibot galėtų atspausdinti brėžinį, jam per Wi-Fi reikia nusiųsti brėžinį, po to robotas nuskanuoja patalpą ir pradeda „spausdinti“.

Robotas-printeris tiksliai piešia visas sudėtingas pertvaras, atvaizduoja elektros lizdo vietas, apšvietimą arba nišas. Tai padės statybininkams ne tik greitai ir tiksliai atlikti darbus, bet ir šeimininkams susidaryti tikslų vaizdą apie jų būsimus namus. Taip pat robotas-printeris galės parodyti architektų klaidas ir jas ištaisyti, kol nebaigta statyba.

Robotas-printeris, skirtas architektams 1

Han Seok Nam jau užpatentavo savo prietaisą, tačiau apie Archibot gamybą kol kas nekalba. Šiuo metu dizaineris dar dirba ties savo roboto prototipu, taip pat nori surasti tinkamus ekspertus ir mokslininkus, kurie padėtų patobulinti Archibot.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *