Robotika.lt

Robotas prieš ryklį: žvilgsnis į slaptą grobuonių gyvenimą (Video)

Technologijos.lt 18 vasario, 2016 Robotai mokslui

Norėdami daugiau sužinoti apie ryklių gyvenimą, mokslininkai į vandenyną nuleido kamerą, kuri atskleidė labai įdomių dalykų.

„Woods Hole“ okeanografijos instituto tyrėjai pasitelkė povandeninę kamerą „REMUS“, kurią pritvirtino prie transportinio roboto (AUV) ir nuleido į jūrų gelmes Meksikos įlankoje. Taip jie bandė į ryklių gyvenimą pažvelgti „iš taip arti, kaip tik įmanoma“.

Iš viso, nuo 2013 metų, mokslininkai atliko šešias tokias ekspedicijas. Jų metu „REMUS“ kamera, padėjo surasti ir sėkmingai sekti didžiuosius baltuosius ryklius – vieną patiną ir tris pateles. Vienas iš jų tapo tikra ryklių pasaulio įžymybe – 5,7 metrų ilgio žvėrį komanda sugebėjo stebėti net 90 metrų gylyje.

„Viskas, ką mes žinome apie baltųjų ryklių grobuonišką elgesį, tai tik paviršinių stebėjimų duomenys. Visi esame matę nuotraukas ar filmuotą medžiagą, kai ryklys išnyra iš vandens ir griebia ruonį“, – pasakoja vadovaujantysis tyrėjas Gregas Skomalas. – Tačiau mes norėjome sužinoti ir tai, kas vyksta po vandeniu, kaip šie grobuonys elgiasi nerdami į gilumą“.

„REMUS“ kamera užfiksavo ištisų valandų trukmės filmuotos medžiagos, kurioje atsikleidė daug naujų ryklių gyvenimo detalių. Ji nufilmavo net devynias agresyvias atakas, kuriose ryklys bandė užpulti mokslininkų naudotą įrangą.

Šiuose grobuoniškuose epizoduose gyvūnas dažnai tyko giliai po filmavimo kamera, prieš staigų yrį aukštyn ir ataką. Komanda padarė išvadas, kad didieji baltieji rykliai taip išnaudoja skaidrų vandenį sekant grobį iš tamsių gelmių, kuriose lengviau pasislėpti ir surengti pasalą.

Daugiau apie komandos išvadas galite paskaityti žurnale „Žuvų biologija“. „REMUS“ kameros darbas čia nesibaigia. Ji toliau tęs darbus šią vasarą. Komanda taip pat planuoja naudoti patobulintą modelį, kuris gali nerti dar giliau.


technologijos.lt


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *