Robotika.lt

Robotas-chirurgas nuplikimui gydyti (Video)

Robotika.lt 27 lapkričio, 2014 Robotai medicinoje

Pastaruoju metu gausu naujienų iš San Chose įsikūrusios robotinės chirurgijos technikos gamintojos Restoration Robotics.  Spalį kompanija pranešė, jog pardavė savo 100-ąją ARTAS robotinę sistemą (vienos jų kaina siekia 200 000 JAV dolerių) ir jog „nurinko“ 10 milijoninį plauko folikulo derlių. Atsižvelgiant į tai, jog vienam pacientui sunaudojama nuo 1200 iki 1600 folikulų, galima spėti, jog maždaug 7000 pacientų naudojosi šio robotinio chirurgo paslaugomis.

Ir šį mėnesį pasirodė žinia, jog Restoration Robotics investuotojai (tarp kurių yra tokios firmos kaip Sutter Hill, Clarus ir InterWest Partners), kompanijai skyrė dar kelis milijonus dolerių. Iš viso į šį projektą investuota daugiau nei 70 milijonų JAV dolerių (arba, jeigu norite taip skaičiuoti, po 7 dolerius už plauką).

Restoration Robotics savo veiklą pradėjo 2002 metais, o jos pirmosios kartos robotui leidimas naudoti medicinos praktikoje buvo išduotas 2011-aisiais. Dabar kompanija naujai renkamus finansus skirs antros kartos roboto pritaikymui rinkai.

Nors gali pasirodyti kitaip, kompanijos investuotojai nedaro tiesiog neapgalvoto rizikingo sprendimo – nuplikimo gydymo rinka kasmet siekia 3,5 milijardų dolerių. Ir tai tik JAV statistika. Jeigu Restoration Robotics sugebės atsirėžti padorią rinkos dalį, investuotojai atsigvieš su kaupu.

ARTAS robotas, naudojasi vaizdo kamera ir analizavimo programine įranga. Jis analizuoja aukštos raiškos paciento skalpo vaizdus ir išsirenka tinkamus išėmimui plaukų folikulus. Tuo metu gydytojas prižiūri robotą (būdamas greta arba nuotoliniu būdu), ar iš tiesų jo persodinimui pasirinkti folikulai tinkami. Po to robotas viena adata praduria skylutę odoje, o kita tuščiavidure adata, ištraukia folikulą. Tada gydytojas savarankiškai įterpia šiuos folikulus į plikos odos plotus.

Įprastinė persodinimo sesija trunka nuo 6 iki 10 valandų. Žinoma, tai ilgas laikas kėdėje gulinčiam pacientui, bet tai gerokai greičiau, nei gydytojui rankiojant vieną folikulą po kito. Dažnai dėl to rankiniu būdu persodinimo operacijas atliekantys medikai, vienu metu ima ne vieną folikulą, o ištisas jų eiles. Restoration Robotics savo technologiją pristato, kaip mažiausiai galinčią palikti randus, bei suteikiančią pacientui natūraliausią išvaizdą.

https://www.youtube.com/watch?v=-LKyQqbNfq0


Parengta pagal spectrum.ieee.org



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *