Robobarista – robotas gamina kavą (Video)
Gali būti, jog netolimoje ateityje namuose turėsime robotus, kurie už mus atliks įvairius darbus – gamins maistą, paruoš kavą, valys namus, plaus indus. Šie robotai gebės mokytis. Pavyzdžiui, parodžius jam, kaip veikia kavos aparatas, robotas greitai supras, kaip juo naudotis. Tačiau kyla klausimas, ar įsigijus naują kavos aparatą, robotą reikės mokyti iš naujo?
Kornelio universiteto (JAV) kompiuterių mokslo docentas Ashutosh Saxena sako, kad ateities robotas, matęs du ar tris kavos aparatus, turėtų gebėti suprasti, kaip naudotis dar nematytu prietaisu. Jis teigia, kad iki šiol sukurti robotai turi būti treniruojami kiekvienai užduočiai atlikti ir pasikeitus mašinai, su kuria atlieka užduotis, jį reikia treniruoti iš naujo.
A. Saxena vadovauja Robotų Mokymosi Laboratorijai, kurioje bando sukurti geriau prisitaikyti gebančius robotus. Docentas kartu su absolventais Jaeyong Sung ir Seok Hyun Jin, sukūrė „gilaus mokymosi“ algoritmą. Jo dėka robotas gali dirbti su mašina, kurios nėra anksčiau matęs. Robotas pasitelkia aparato naudojimo instrukciją internete bei remiasi savo patirtimi su kitais prietaisais, turinčiais panašų valdymą. Šis Kornelio universiteto komandos darbas bus pristatytas Robotikos Mokslo ir Sistemų konferencijoje, kuri vyks liepos 16 dieną Romoje, Italijoje.
Robotas naudoja 3D kamerą, kuri padeda jam orientuotis erdvėje ir naudotis įvairiais prietaisais. Naujo algoritmo dėka, robotas gali naudoti veiksmų duomenų bazę, kurios dėka sužino, kuris veiksmas yra panašiausias į reikiamą atlikti. Gilus mokymasis klasifikuoja informaciją nuo labai bendros iki specifinės. Algoritmas geriausiai veikia su labai didelėmis duomenų bazėmis, taigi mokslininkai surinko duomenis apie veiksmus ir sukūrė didelę veiksmų kolekciją. Jie pakvietė šimtus lankytojų, kurie mokė robotą atlikti įvairias užduotis, demonstruodami tam tikrus veiksmus. Naudodamasis duomenų baze, robotas taip pat sugeba identifikuoti įvairius valdymo mygtukus pagal jų formą, o ne vietą.
Algoritmą mokslininkai išbandė naudodami robotą PR2 ir jį pavadino Robobarista. Robotas buvo išbandytas su 116 skirtingų prietaisų, įskaitant spaudyklę, gėrimų aparatą ir netgi vonios kriaukles. Bandymai parodė neįtikėtinus rezultatus – robotas sugeba dirbti net 60 procentų tikslumu su prietaisu, kurio nėra matęs anksčiau.
Parengta pagal phys.org
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)