Papildoma robotų–pirštų pora (Video)
Medicinos mokslas ir robotų technika „kasdien“ pristato technologijos stebuklus, galinčius palengvinti žmonių gyvenimą… Kuriami įvairūs mechaniniai protezai, robo-kostiumai – egzoskeletai, robotai-rankos ir t.t. Panašaus pobūdžio technologija visuomenėje nebėra naujiena… Esame pripratę prie robotų technikos pažangos. Vis dėlto Masačiusetso technologijos institutas (angl. Massachusetts Institute of Technology; MIT) pristatė „mechanizmo“ idėją, nustebinusią originalumu – H. Harry Asada vadovaujama laboratorija reprezentavo robotų–pirštų prototipą.
MIT mokslininkų, pristačiusių „neetatinių robotinių pirštų“ viziją, tikslas yra sukurti rezultatyviai veikiantį mechanizmą, galintį padėti žmonėms, turintiems tam tikrų disfunkcijų. Nepaisant to, jog robotų–pirštų „galia“ padidintų netgi sveiko žmogaus galimybes, esminis uždavinys – padėti tiems, kurie turi tik vieną ranką, nes šio mechanizmo „dėka“ vienos rankos veikla (esant septyniems pirštams) prilygtų dviejų rankų darbui.
Robotai–pirštai kontroliuojami biologinių pirštų judesiais, dėl to jų naudojimas, anot kūrėjų, nėra sudėtingas. Servo mechanizmas, suteikiantis pirštams galią, yra pakankamai galingas, jog imituotų tikrų žmogaus pirštų energiją, todėl ne tik gali tapti atraminės funkcijos elementu, bet ir iš tiesų laikyti ar kelti objektus.
Vis dėlto, kol kas, nauja technologija susiduria su trūkumais – robotai–pirštai neturi pakankamai ištobulinto lytėjimo sensoriaus. Tačiau pasak kūrėjų, progresas ir potencialas yra akivaizdūs. „Tai prototipas, tačiau mes galime jį sumažinti tris kartus ir padaryti sulankstomą”, spaudai sako H. H. Asada. Profesoriaus teigimu šis robotas galėtų „virsti” laikrodžiu arba apyranke, o robotai–pirštai pasirodytų tik tada, kai jų reiktų. „Nešiojami robotai yra būdas juos prisivilioti į kasdienybę”, tvirtina H. Harry Asada.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)