Robotika.lt

Papildoma robotų–pirštų pora (Video)

Robotika.lt 10 rugsėjo, 2014 Robotai medicinoje

Medicinos mokslas ir robotų technika „kasdien“ pristato technologijos stebuklus, galinčius palengvinti žmonių gyvenimą… Kuriami įvairūs mechaniniai protezai, robo-kostiumai – egzoskeletai, robotai-rankos ir t.t. Panašaus pobūdžio technologija visuomenėje nebėra naujiena… Esame pripratę prie robotų technikos pažangos. Vis dėlto Masačiusetso technologijos institutas (angl. Massachusetts Institute of Technology; MIT) pristatė „mechanizmo“ idėją, nustebinusią originalumu – H. Harry Asada vadovaujama laboratorija reprezentavo robotų–pirštų prototipą.

MIT mokslininkų, pristačiusių „neetatinių robotinių pirštų“ viziją, tikslas yra sukurti rezultatyviai veikiantį mechanizmą, galintį padėti žmonėms, turintiems tam tikrų disfunkcijų. Nepaisant to, jog robotų–pirštų „galia“ padidintų netgi sveiko žmogaus galimybes, esminis uždavinys – padėti tiems, kurie turi tik vieną ranką, nes šio mechanizmo „dėka“ vienos rankos veikla (esant septyniems pirštams) prilygtų dviejų rankų darbui.

Robotai–pirštai kontroliuojami biologinių pirštų judesiais, dėl to jų naudojimas, anot kūrėjų, nėra sudėtingas. Servo mechanizmas, suteikiantis pirštams galią, yra pakankamai galingas, jog imituotų tikrų žmogaus pirštų energiją, todėl ne tik gali tapti atraminės funkcijos elementu, bet ir iš tiesų laikyti ar kelti objektus.

Vis dėlto, kol kas, nauja technologija susiduria su trūkumais – robotai–pirštai neturi pakankamai ištobulinto lytėjimo sensoriaus. Tačiau pasak kūrėjų, progresas ir potencialas yra akivaizdūs. „Tai prototipas, tačiau mes galime jį sumažinti tris kartus ir padaryti sulankstomą”, spaudai sako H. H. Asada. Profesoriaus teigimu šis robotas galėtų „virsti” laikrodžiu arba apyranke, o robotai–pirštai pasirodytų tik tada, kai jų reiktų. „Nešiojami robotai yra būdas juos prisivilioti į kasdienybę”, tvirtina H. Harry Asada.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *