Robotika.lt

Ollie – terapeutinis robotas

Robotika.lt 18 balandžio, 2015 Robotai medicinoje

Masačiusetso technologijų instituto (JAV) studentų komanda 2013 metais nusprendė sukurti terapinį robotą, kuris padėtų įveikti nerimą ir depresiją žmonėms, sergantiems demencija. Komanda sukūrė mažą mielą robotą, panašų į ūdrą, kurį pavadino Ollie vardu.

Robotas Ollie buvo sukurtas remiantis tyrimais, kurie rodo, jog gyvūnai gali daryti teigiamą poveikį žmonėms, sergantiems demencija. Šia liga serga vienas iš trijų senyvo amžiaus žmonių. Terapija su gyvūnais gali padėti sumažinti stresą bei vienišumo jausmą. Deja, ne visi žmonės turi galimybę ar nori įsigyti gyvūną, todėl robotai, kurie elgtųsi panašiai kaip gyvūnai, gali būti puiki išeitis.

Robotai gali būti taip pat naudojami kaip terapinė priemonė. Paro yra vienas iš labiausiai žinomų terapeutinių robotų. Tai robotas, panašus į mažą ruoniuką, kurį 2003 metais sukūrė Japonijos įmonė AIST. Tyrimai rodo, kad robotas Paro yra efektyvus, tačiau jis yra pakankamai brangus ir daugelis žmonių negali jo įsigyti. Roboto Ollie kūrėjai mano, kad šis robotas galėtų būti parduodamas vos už 100 dolerių. Taigi beveik kiekvienas gali leisti sau jį įsigyti.

Robotas Ollie veikia dėka Raspberry Pi technologijos, taip pat turi sensorius, kurie leidžia robotui suprasti kaip jis yra liečiamas ir atitinkamai reaguoti. Liečiamas robotas atsako raminančiais garsais, judesiais ir murkimu. Ollie yra panašus į ūdrą, nes žmonės žino, jog ūdros yra mielos ir šeimyniškos.

Ollie yra labai ilgalaikis – jo kailiukas gali būti nuimamas ir valomas, po kailiuku ji padengtas vandeniui atsparia medžiaga. Deja, kol kas yra sukurtas tik tokio roboto prototipas ir iki šiol nėra aišku ar roboto Ollie kūrėjai ketina jį paleisti į prekybą.


Parengta pagal spectrum.ieee.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *