Robotika.lt

Norite įsigyti droną? Geriausios 2014 metų skraidyklės

Robotika.lt 31 gruodžio, 2014 Dronai Robotai pramogai

Galbūt norite įsigyti savo pirmąjį droną, tačiau nežinote, kuris geriau tiktų pradedančiajam arba, kuo vieni dronai geresni už kitus?  Puslapis MyFirstDrone.com sudarė šių metų geriausių vartotojams prieinamų  robotinių skraidyklių top’ą.

Šis trumpas gidas supažindins skaitytojus su visomis geriausiomis naudojimui pilnai paruoštomis daugiasraigtinėmis skraidyklėmis. Geriausiųjų dvyliktukas buvo sudarytas atsižvelgiant į drono gebėjimus, kokybę, valdymo paprastumą bei kainą. Tiesa, koks dronas tiks geriausiai jums, galite nuspręsti tik jūs patys, todėl svarstant, kokią skraidyklę išsirinkti, nereikėtų atmesti ir žemesnėmis vietomis įvertintų robotų, ypač žinant, kad visų jų charakteristikos ir pritaikymo galimybės  skiriasi.

#12 Proto X

Proto X

Proto X, tai vienas mažiausių dronų pasaulyje. Jis turi 3 giroskopus, 3 akcelerometrus, 4 motorinius greičio valdytuvus ir radijo imtuvą.

Šio mažyčio, į delną telpančio drono kaina – tik kiek daugiau nei 30 eurų. Tai vienas pigiausių kvadrokopterių, kokius tik galite įsigyti. Atsižvelgiant į drono dydį, jis itin greitas, tačiau teigiama, kad su šia skraidykle gan sunku atlikti kai kuriuos posūkių manevrus.

Jeigu planuojate pirkti droną, tikėdamiesi, kad tai taps naujuoju jūsų hobiu, Proto X, ko gero, nėra geriausias pasirinkimas, tačiau tai tikrai puikus žaisliukas pasiskraidymui po namus ar norint suteikti džiaugsmo savo katei.

#11 QAV400

QAV400

QAV400 – tai kvadrokopteris skirtas sportiniui skraidymui ir pirmojo asmens vaizdo fiksavimui. Iš tiesų šis modelis, tai tik karkasas, kurį įsigiję vartotojai gali papildyti sava elektronine įranga, tačiau už papildomą užmokestį galima įsigyti ir jau skrydžiui paruoštą droną.

Nors QAV400 suteikia galimybę grožėtis nepakartojamais pirmojo asmens perspektyvos vaizdais iš padangių, tačiau jis nerekomenduojamas pradedantiesiems, nebent turite patirties su radijo bangomis valdomais lėktuvais ar sraigtasparniais. Šis dronas veikiau skirtas konstravimo ir modifikavimo entuziastams. Dronui skirtos dalys aukštos kokybės, pasižymi plačiomis pritaikymo galimybėmis ir yra gaminamos skirtingų kompanijų. Taigi drono paruošimas ir remontas, dronui įsirėžus į žemę ar pašalinius objektus, yra gerokai sudėtingesni, palyginus su kitais skrydžiui jau paruoštais parduodamais dronais.

Šio kvadrokopterio kaina – beveik 800 eurų, o tai gan įprasta šios kategorijos pilnai sukomplektuotų daugiasraigčių skraidyklių kaina.

#10 Parrot AR Drone 2.0

Parrot AR Drone 2.0

Pirmą kartą pasirodžius AR Drone 2.0 skraidyklei, tai buvo vienas iš šauniausių kvadrokopterių. Dronas turi 1 GHz 32 bitų procesorių, 1 Gb operatyvinės atminties plokštę, giroskopus, akcelerometrus, magnetometrus, slėgio ir ultrasoninį sensorius, 2 vaizdo kameras bei daugybę kitų priedų. Nors nuo jo pristatymo pirkėjams pradžios praėjo daugiau nei 2 metai, šis Parrot dronas išlieka vienu pažangiausiu kvadrokopteriu savo kainos kategorijoje (maždaug 250 eurų).

Viena išskirtiniausių drono savybių, tai jog jis gali būti valdomas iPhone telefonu. Telefonu galima matyti realiuoju laiku skraidyklės fiksuojamus vaizdus, bei juos išsaugoti video įraše. Dėka AR Drone atvirosios API platformos, droną galima užprogramuoti atlikti kokias tik norite užduotis.

Tačiau kaip ir kiti sąraše minimi dronai, šis nėra tobulas. Didžiausias jo trūkumas –  jis gali būti valdomas tik su telefonu, negalėsite jo kontroliuoti su įprastiniu radijo bangų pultu. O tai reiškia, jog drono neįmanoma valdyti rankiniu būdu.

Jeigu ketinate įsigyti palyginti nebrangų droną, norėdami pramokti valdyti kvadrokopterius, tada Parrot AR Drone 2.0 skirtas tikrai ne jums.

#9 LaTrax Alias

LaTrax Alias

Jeigu norite išmokti kvadrokopterių valdymo subtilybių, LaTrax Alias bus puikus pasirinkimas. Šis dronas itin tinkamas skraidymo įgūdžių tobulinimui – jis turi visiško rankinio valdymo rėžimą bei yra itin patvarus. Taigi, galėsite mokytis jį pilotuoti, per daug nesijaudindami jį sudaužyti.

Dronas yra maždaug 18 centimetrų pločio, turi didelius propelerius bei platų nusvirimo kampą, todėl puikiai tinka įvairiems skrydžių manevrams, piruetams bei kitiems triukams. LaTrax Alias taip pat su savimi gali gabenti ir nedidelę vaizdo kamerą. Įmanoma netgi įtaisyti vaizdo siųstuvus ir stebėti drono skrydį realiuoju laiku iš pirmojo asmens perspektyvos.

Drono kaina – maždaug 125 eurai – gali pasirodyti gan didoka, tačiau dronas gan kokybiškai pagamintas, o jeigu sugebėsite jį apgadinti, visos jo dalys nesunkiai pakeičiamos. Šio kvadrokopterio tikrai neteks mesti į šiukšliadėžę po mėnesio naudojimo.

#8 3D Robotics IRIS

3D Robotics IRIS

Iš visų parduodamų dronų, IRIS turi didžiausią savybių spektrą. Trumpai tariant, IRIS skirtas žmonėms, kurie niekada prieš tai neturėjo drono, tačiau norėtų skraidyklės, kurią galima modifikuoti bei tobulinti.
Dronas turi daugybę auto-piloto funkcijų, pavyzdžiui, automatinį pakilimą ir nusileidimą, GPS pagalba nustatomą kelionės tikslą (jeigu naudojate kompiuterį arba Android operacinės sistemos įrenginį), realaus laiko duomenų telemetriją bei daugybę kitų funkcijų. Taip pat galite užsisakyti IRIS droną kartu su judria jungtimi, skirta GoPro kamerai, vaizdų iš oro fiksacijai, nors filmavimas galbūt ir nėra pagrindinė šio drono paskirtis.

IRIS – įdomus kvadrokopteris, ypač norintiems išmokti kaip veikia skrydžio kontroliavimo ir auto-pilotavimo sistemos, tačiau kitiems jo kaina gali pasirodyti pernelyg didelė. Ji siekia apie 620 eurų.

#7 Quanum Nova

Quanum Nova

Jeigu nenorite pernelyg išlaidauti, tačiau norite įvairiapusiškomis savybėmis pasižyminčio drono, ko gero Quanum Nova skraidyklė bus geriausias pasirinkimas. Kvadrokopterio dizainas primena Phantom 2 droną, tačiau jame įdiegta ta pati programinė įranga kaip ir 3D Robotics IRIS. O tai reiškia, jog ši skraidyklė pasižymi beveik visomis IRIS drono savybėmis (išskyrus duomenų telemetriją) už gerokai mažesnę kainą.

Quanum Nova kainuoja tik 250 eurų, o tai labai nedaug, žinant, ką šis dronas sugeba. Tiesa, atskirai teks įsigyti bateriją bei jos įkroviklį, tačiau net ir tada už viską sumokėsite maždaug 330 eurų ( o tai beveik 200 eurų mažiau nei IRIS). Kaip ir IRIS dronas, Quanum Nova gali būti aprūpintas judria jungtimi GoPro vaizdo kamerai (tai atsieis jums papildomus 65 eurus).

Vienas iš Quanum Nova minusų – tai itin naujas kvadrokopterius. Kol kas nėra daug jo veikimo filmuotos medžiagos bei mokomųjų video, taip pat sunku pasakyti su kokiais sunkumais dronas gali susidurti ateityje. Vis dėlto Quanum Nova sulaukia teigiamų atsiliepimų iš vartotojų, taigi tai puikus dronas, jeigu norite nebrangios vaizdo kamerai skirtos platformos.

#6 TBS GEMINI

TBS GEMINI

TBS GEMINI – tai mažulytis heksakopteris, specialiai sukurtas pirmojo asmens vaizdo perspektyvos lenktynėms. Iš tiesų tai vienintelis tokio tipo lenktynėms skirtas robotas, pilnai sukomplektuotas naudojimui.

Pirmas dalykas kurį pastebėsite GEMINI veikime, tai jog dronas ore kybo iškėlęs į viršų „nosį“. Taip yra dėl to, jog visi šeši roboto motorai pakreipti į priekį 10 laipsnių kampu. Tai itin padidina drono skridimo greitį „tiesiojoje“, kas itin svarbu lenktyniaujant. Dar viena puiki GEMINI savybė – modifikuojamas dizainas. Apžiūrėjus skraidyklę iš arčiau, pastebėsite, jog tai nėra įprastinis mėgėjų klasės dronas. Kiekviena GEMINI detalė gerai apgalvota. Jį nesunku išardyti bei greitai pakeisti jo dalis.

Tiesa, GEMINI nėra skirtas kiekvienam. Veikiau jis sukurtas žmonėms, kurie į dronus žvelgia kaip būsimą (arba esamą) savo hobį ir tiesiog nori kažko itin mažo ir greito su pirmojo asmens vaizdo perspektyva.

GEMINI kaina – apie 500 eurų, o tai gan normali suma už tokio dydžio bei tokių savybių droną.

#5 Parrot Bebop

Parrot Bebop

Parrot Bebop – tai vienas iš  techniškai pažangiausių vartotojams prieinamų dronų. Tai AR Parrot drono mažesnis, gudresnis, greitesnis ir brangesnis mažasis broliukas.

Kaip ir su AR droną, galite Bebop valdyti su iPhonu telefonu arba Android įrenginiu. Tačiau Bebob turi pasirinktiną SkyController sistemą, kuri leis droną valdyti su tikra vairalazde. Taip pat šis dronas pasižymi didesne aprėptimi, turi HDMI išvestį bei keletą kitų šaunių savybių.

Bebob, palyginti su AR Drone 2.0, turi įvairių patobulinimų, tačiau pats įdomiausias – video sistema. Skraidyklė turi 14 megapikselių kamerą, 180 laipsnių aprėpties „fisheye“ linzę. Dėka šių savybių ir itin greito procesoriaus, galėsite mėgautis itin aukštos kokybės vaizdais ir stebėti juos realiuoju laiku savo telefone. Tuo pačiu metu dronas fiksuoja video kadrus bei juos išsaugo 8 GB vidinėje atmintyje.

Parrot Bebob iš ties įmantrus dronas, tačiau pastebima ir keletas problemų. Visų pirma, tiesioginė vaizdo transliacija pasižymi strigimais, todėl ja sunku naudotis skrendant dideliais greičiais ar norint itin tikslaus drono darbo valdant jį iš pirmojo asmens matymo perspektyvos.

Kita problema – drono kaina. Skraidyklės kainuoja apie 410 eurų. Tai ne itin daug, tačiau jį valdyti galėsite tik su savo išmaniuoju telefonu. Norėdami preciziško rankinio valdymo, gausite įsigyti papildomą SkyController vairalazdės sistemą, kurios kaina siekia net 330 eurų. Taigi visas komplektas jums atsieis net 740 eurų.

Apibendrinant, Bebob turėtų būti populiarus tarp „kietų elektronikos daikčiukų“ mėgėjų, tačiau, jeigu ieškote drono skirto profesionaliam filmavimui iš dangaus, ko gero, tai nebus pats geriausias pasirinkimas.

#4 Blade Nano QX

Blade Nano QX

QX labai primena LaTrax Alias, tačiau yra gerokai mažesnis. Dėl nedidelio jo dydžio šiek tiek nukenčia drono aeorodinaminės savybės, tačiau jis vis tiek geresnis už mažylį Proto X.

Dronas turi du skrydžio rėžimus: stabilumo ir vikrumo. Vikrumo rėžime, jūs pilnai perimate kvadrokopterio kontrolę ir mokotės jį valdyti rankiniu būdu (skraidyklė pati net neišlaikys pastovaus aukščio). Stabilumo rėžime, dronas automatiškai „pakibs ore“, jeigu nustosite jį valdyti patys.

Nano neturi automatinio apsivertimo funkcijos kaip Alias, tačiau tai nedidelė problema; galite su dronu atlikti salto ir valdydami jį rankiniu būdu. Kadangi Nano QX mažesnis už Alias, jo kaina siekia tik 75 eurus. Vienintelė problema, turint tokį mažą droną kaip Nano QX, tai jog jį sunkiau įžiūrėti, kai robotas nuo jūsų nutolsta per didelį atstumą. Taip galima greitai prarasti orientaciją. Tačiau apibendrinant, tai geras kvadrokopteris norintiems išmokti dronų pilotavimo subtilybių.

#3 Hubsan X4

Hubsan X4

Hubsan X4 yra puikus dronas pradedančiajam. Ši skraidyklė beveik tokio pat dydžio kaip ir Nano QX, tačiau kone per pus pigesnė. Yra 4 skirtingos Hubsan X4 versijos.

Pigiausia drono versija kainuoja tik maždaug 37 eurus (į kainą įskaičiuotas ir valdymo pultas). Ši skraidyklė neturi „vikrumo“ rėžimo, kaip Nano QX, todėl negalėsite jo valdyti pilnai rankiniu būdu, tačiau dronas gan greitas ir manevringas. Dronas taip pat turi 6 LED lemputes, kurias galėsite įjungti ir išjungti valdymo pultu.

Kitos dvi Hubsan X4 versijos turi vaizdo kameras. Šie du dronai šiek tiek didesni ir sunkesni už pigiausią X4 versiją, tačiau skrydžio trukmė beveik tokia pati. H107C versija turi standartinės raiškos kamerą, o 61170-02 versija – 720p kamerą. Pirmoji kamera nebloga, tačiau 720p fiksuoja kur kas geresnius kadrus. Vienintelės HD versijos problemos –  ji brangesnė ir drono skrydžio laikas šiek tiek trumpesnis.

Brangiausia Hubsan X4 verija – H107D. Jo kaina didesnė iš esmės dėl pirmojo asmens vaizdo galimybės, kuri leidžia matyti viską, ką mato dronas realiuoju laiku. Jo dizainas šiek tiek skiriasi nuo kitų trijų dronų, o iš jo apačios kyšo juoda antena. Nors pirmojo asmens vaizdo matymas yra itin smagi savybė, tačiau šis modelis pasižymi prastesniu skrydžio laiku nei kitos versijos, o taip pat jo aprėptis nesiekia 100 metrų. Ši versija taip pat du kartus brangesnė, nei HD vaizdo kamerą turintis Hubsan X4 dronas.

#2 DJI Inspire 1

DJI Inspire 1

Šio drono užsimanysite vien tik į jį pažiūrėję. Regis ši skraidyklė atkeliavo tiesiai iš mokslinės fantastikos filmo.

DJI Inspire 1, ko gero, yra vienas iš pažangiausių pirkėjams prieinamų kvadrokopterių. Yra mažai dalykų, kurių Inspire 1 negalėtų atlikti. Vienos pagrindinių ypatybių – HD raiškos vaizdo transliavimas per didesnį nei pusantro kilometro atstumą, 4K video įrašymas, GPS sistema numatomas skrydžio tikslas, dvigubo pilotavimo galimybė, optinio susiliejimo stabilizavimas, maksimalus 80 km/h greitis ir įspūdingos dizaino transformavimo galimybės.

Įvairias drono charakeristikas būtų galima vardinti ilgai, tačiau būtina paminėti jo kainą. Tai tikrai nėra dronas, kurį pirksite savo sūnui 10-ojo gimtadienio proga. Inspire 1 kainuoja beveik 2400 eurų ir pagrinde jis skirtas žmonėms, norintiems nuostabaus įrankio oro fotografijoms, video medžiagos kūrimui, paieškos ir gelbėjimo misijoms, arba bet kokiai kitai profesionaliai veiklai. Nepaisant didelės kainos ir begalės sugebėjimų, Inspire 1 yra vienas iš lengviausiai valdomų dronų. Taigi jeigu norite drono, skirto ne tik pasiskraidymui, o profesionaliam darbui (arba norite pasipuikuoti prieš draugus), tada Inspire 1 bus puikus pasirinkimas.

#1 DJI Phantom 2

DJI Phantom 2

Geriausias šiuo metu vartotojams prieinamas dronas yra Phantom 2. Yra kelios priežastys, kodėl jis toks puikus. Tai be konkurencijos lengviausiai valdoma daugiasraigtė skraidyklė. Net 8-metis išmoks ją valdyti vos per kelias minutes. Tai ne vien puikus dronas pradedantiesiems, tačiau prie jo pritaisius H3-3D vaizdo kameros jungtį, tai vienas geriausių kada nors pagamintų oro filmavimo įrankių už tokią nedidelę kainą. Taip pat Phantom 2 pasižymi ilgiausia skraidymo trukme (apie 20 minučių) palyginus su bet kuriuo kitu naudojimui paruoštu šios kainos kategorijos daugiasraigčių dronu.

Phantom 2,  priklausomai nuo modelio ypatybių ir jo priedų, kainuoja nuo 560 eurų. Tai nemažai, tačiau šis dronas pagamintas geriau nei kiti kvadrokopteriai, o taip pat pasižymi kur kas geresnėmis skrydžio savybėmis.

Vienas galimų Phantom 2 minusų iš tiesų su pačia skraidykle neturi nieko bendro. Problemų kyla dėl vartotojų pagalbos. Ko gero daugybė klientų turintys Phantomų gamintojai nespėja atsakyti į visus vartotojų klausimus bei skundus.

Žvelgiant pozityviau, susidomėjimas Phantom 2 kvadrokopteriu milžiniškas. Gausu šiam dronui skirtų YouTube klipų, naujienų straipsnių ir diskusijų. Taip pat egzistuoja masyvi antrinė produktų rinka, siūlanti drono nešiojimo krepšius, patobulinimus, modifikavimo detales ir kitas panašias prekes.

Jeigu vis dar netikite, jog šis Phantom 2 yra puikus filmavimo įrankis, pažvelkite į šiuo dronu užfiksuotus vaizdus iš padangių. Galbūt pakeisite savo nuomonę.

Pagrindinės dronų charakteristikos bei apytikslės jų kainos

#

Modelio pavadinimas Vidutinė kaina eurais Skrydžio laikas Modelio dydis

1.

DJI Phantom 2 Nuo 560 €

17 – 20min

Vidutinis

2.

DJI Inspire 1  2400

18 – 20min

Vidutinis

3.

Hubsan 4X  Nuo 37

5 – 7min

Itin mažas

4.

Blade Nano QX  75

5 – 7min

Itin mažas

5.

Parrot Bebop  410

8 – 10min

Mažas

6.

TBS GEMINI  500

5 -8min

Mažas

7.

Quanum Nova  250

8 – 11min

Vidutinis

8.

3DR IRIS  620

10 – 15min

Vidutinis

9.

LaTrax Alias  125

5 – 7min

Mažas

10.

AR Drone 2.0  Nuo 250

9 – 12min

Vidutinis

11.

QAV 400  800

8 – 12min

Mažas

12.

Proto X  30

5 -6min

Ypatingai mažas

 



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *