Robotika.lt

Naujausia sistema gali nustatyti pulsą pagal veidą (Video)

Robotika.lt 21 gegužės, 2014 Robotai medicinoje
Japonijos kompanija Fujitsu sukūrė technologiją, kuri leidžia išmatuoti žmogaus pulsą realiu laiku į pagalbą pasitelkdama tik jo veido atvaizdą.

Pasak kūrėjų, kraujas cirkuliuoja po visą žmogaus kūną, o veido absorbuojamas šviesos kiekis pasikeičia priklausomai nuo kraujo kiekio, kuris priplūsta į veidą. Sistema sugeba parodyti nežymius veido spalvos pakitimus, transformuodama gautus duomenis į širdies susitraukimų dažnį. O norint išvengti išmatavimų netikslumų, taip pat fiksuojami ir žmogaus judesiai. Technologija pirmąją informaciją apie pulsą gauna jau po 5 sekundžių. Fujitsu atstovai teigia, kad išmatavimų paklaida – maždaug 3 dūžiai per minutę.

Kompanija mano, kad pasitelkus į pagalbą jų naują technologiją bus galima kasdien stebėti žmogaus būklę nuotoliniu būdu. Be to, ši sistema bus naudinga ir tais atvejais, kai reikės skubios informacijos, pavyzdžiui, ar žmogus neteko koncentracijos, ar jo būklė yra ramybės būsenoje ir t.t. Taip pat šios technologijos dėka bus galima stebėti pilotų arba lėktuvų dispečerių elgesį. Ir netgi aptikti potencialų nusikaltėlį.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *