Robotika.lt

Naujasis Vokietijos inžinierių kūrinys – robotas humanoidas TORO (Video)

Robotika.lt 25 liepos, 2013 Robotai humanoidai
Vokietijos aeronautikos centro inžinieriai dar kartą įrodė, kad moka sukurti itin patrauklios išvaizdos robotą. Robotikos ir mechatronikos instituto specialistai neseniai atliko baigiamuosius darbus ir santūriai, be didelių fanfarų pristatė naująją dvikoję mašiną. Pirmąsyk robotas ant scenos žengė dar 2009 metais, tačiau tik šiemet, sukūrus visiškai naują viršutinę kūno dalį, paruošta galutinė humanoido versija.

Projekto vadovas Christian Ott džiaugiasi, kad roboto gamybai galų gale pasibaigus, bus pradėtas prietaiso judesių tobulinimas. Mėgindamas atverti sunkiai atsidarančias duris, žmogus atlieka visą kompleksą veiksmų, kuriuos pasirenka nesąmoningai. Tai vienas iš dalykų, kurių bus siekiama išmokyti robotą TORO. Kaip stipriai reikia stumti, kad durys atsivertų? Kada atsitraukti? Kokią padėtį turi užimti viršutinė kūno dalis? Žmonės visa tai žino intuityviai, o robotui į šiuos klausimus atsakyti padės liemenyje įtaisyti jutikliai, kurie fiksuos pasilenkimo pagreitį, posūkio greitį ir daugelį kitų parametrų. Inžinieriai sieks išmokyti TORO atlikti ir kitas kompleksines užduotis, pavyzdžiui, lipti laiptais, laikantis už turėklų.

Prieš penkerius metus Vokietijos aeronautikos centras pristatė robotą vardu Rollin’ Justin. Buvo sprendžiama dėl šio ratuoto prietaiso viršutinės kūno dalies pritaikymo naujajam TORO, tačiau galiausiai nutarta sukurti visiškai naują roboto versiją. Nepriekaištingos išvaizdos prietaisui mokslininkai sieks suteikti ne tik visas Justin ir kitų robotų humanoidų, tokių kaip ASIMO, funkcijas, bet ir išmokyti jį autonomiškai bei kūrybiškai susidoroti su įvairiomis užduotimis. Kūrėjų tikslas – suteikti prietaisui autonomiškumo, kuris jam leistų nepriklausomai ir saugiai judėti net naujoje, dar nepažįstamoje aplinkoje. TORO rankos ir kojos buvo sukurtos pagal lengvasvorių robotų, taikomų automobilių gamyboje, pavyzdį. Sunkų kojų darbą atliks galingi varikliai, o rankų – silpnesni.

Naujasis Vokietijos inžinierių kūrinys - robotas humanoidas TORO 1jpg

TORO nėra pirmasis Vokietijos aeronautikos centro bandymas sukurti vaikščiojantį robotą, tokių robotų yra sukūrę ir Miuncheno technologijos universiteto specialistai. Visgi, dėl pažangios technologijos mechaninių sąnarių, naujasis kūrinys gali būti priskirtas elitinei naujų robotų klasei. Dėl jų humanoido judesiai plastiškesni ir tikslesni, taigi žmonėms kontaktuoti su tokiais robotais yra saugiau. Prietaiso pėdų dydis, lyginant su Korėjoje ir Japonijoje pagamintų dvikojų robotų, yra neįtikėtinai mažas. Dėl šios savybės TORO lengviau įveikia savo kelyje pasitaikančias kliūtis. Dar labiau patobulinti roboto eiseną ketinama tiksliai suderinant viršutinės ir apatinės kūno dalių judesius.

Oficialaus vaizdo įrašo su naujuoju prietaisu Vokietijos aeronautikos centras dar nepaskelbė, taigi kol kas kviečiame susipažinti su pirmine roboto versija.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *