Robotika.lt

Naujasis „terminatorius“ Putino nesužavėjo (Video)

Robotika.lt 5 vasario, 2015 Karinė robotika Robotai humanoidai

Pasaulinė karybos pramonė vis labiau žvelgia į robotikos pritaikymo galimybes.  Viena iš labiausiai šioje srityje pažengusių šalių – JAV. Nesnaudžia ir Rusija. Kol amerikiečiai vis daugiau dėmesio skiria bepiločių kovinių ir žvalgybos orlaivių tobulinimui, o neseniai prabilta ir apie branduolinį ginklą galinčio gabenti drono planus, rusų robotai kur kas žemiškesni.

Nors iš tiesų kai kurie Rusijos vikšriniai, automatais ginkluoti ir nuotuotoliniu būdu valdomi robotai atrodo gan grėsminai ir net prabilta apie tokių robotų kuopos steigimą, naujausias rusų sukurtas robotas kažin ar labai išgąsdins priešą, ar sukels robotų apokalipsę.

Neseniai rusai pristatė robotą humanoidą, kuris šiek tiek priminė grupės „Daft Pank“ narį. Demonstracijos metu, fone degant automobiliui, keturratį apžergęs robotas iš lėto juo apsuko ratą nedidele trasa.  Visą tai stebėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.  Filmuotoje medžiagoje jis užfiksuotas pritariamai linčkiojantis, tačiau niūri veido išraiška išduoda, kad robotas jo nei kiek nesužavėjo. Ko gero, pasaulio užvaldymo planuose paskendęs Putinas iš visą griaunančio karinio roboto tikėjosi daugiau.

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *