Robotika.lt

NASA skelbia savojo robotų iššūkio registracijos pradžią

Robotika.lt 7 gruodžio, 2014 Robotai mokslui

Jau galima registruotis į ketvirtąsias NASA organizuojamas Sample Return Robot Challenge varžybas, kurios vyks 2015 metais birželio 8-13 dienomis.  Autonominių robotų varžybos, kurių fondas yra 1,5 mln dolerių, bus rengiamos Vorčesterio politechnikos institute Vusteryje, Masačiusetso valstijoje, kuriame varžybos organizuojamos  nuo 2012 metų.

Komandos turės pristatyti robotą, kuris sugebės surasti ir surinkti geologinius pavyzdžius didelėje teritorijoje su nelygiu paviršiumi be jokios žmogaus pagalbos. Tai bus dviejų lygių rungtys, kurios palaipsniui bus vis sudėtingesnės.

Varžybų tikslas – paskatinti autonominės navigacijos ir robotizuotų technologijų manipuliavimo vystymąsi. Šių varžybų dėka, atsiradusios naujos technologijos praplės NASA galimybes, pavyzdžiui, kosmoso tyrinėjimuose, o taip pat padės labiau išvystyti robotikos sritį, kuri šiais laikais yra neatskiriama pramonės dalimi.

Pasak NASA Marshall’o Kosminių Skrydžių Centro programos Centennial vadovo Sam’o Orteg’os, robotai, kuriuos pristato komandos, kasmet tampa vis protingesni. Be to, be galo įdomu stebėti, kai kūrėjai, nekreipdami dėmesio į sunkumus, žengia pirmyn ir daro didžiulį šuolį naujų technologijų plėtroje.

Nuo to laiko, kai pradėtos rengti varžybos, jose dalyvavo daugiau nei 20 komandų iš JAV ir kitų pasaulio šalių. 2014 metais devyni iš dalyvių buvo naujokai. Komandoje gali būti vienas arba keli dalyviai. Kartu su komandomis, kurios atstovavo universitetus, nedideles įmones, šeimas ir kolegų grupes, šiais metais pirmą kartą dalyvavo ir mokinių komanda.

Pirmose varžybose, vykusiose 2012 metais, nei viena komanda nelaimėjo piniginio prizo, nes robotai tinkamai neatliko nei vienos užduoties. 2013 metų rungtynėse NASA apdovanojo komandą Team Survey iš Los Andželo 5000 dolerių suma už įveiktas visas pirmojo lygio užduotis. O 2014 metais buvo apdovanota komanda Virginia Mountaineers iš Morgantauno 5000 dolerių suma, kuri taip pat įveikė pirmojo lygio užduotis. Abi komandos turės teisę dalyvauti 2015 metais vyksiančiose varžybose, iš karto pereidamos prie antrojo lygio užduočių.

Programa Centennial Challenges yra NASA’s Space Technology Mission Directorate  projekto dalis, kuri kuria ir testuoja technologijas, skirtas įgyvendinti aerokosmonautikos misijas ateityje. Vadovybė ir toliau prašo pagalbos geriausių ir protingiausių mokslininkų pramonės srityje bei vyriausybės plėsti inovacijas ir vystyti šią mokslo sritį. Gautos investicijos pastūmės į priekį kosmoso gelmių tyrinėjimus.


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *