Robotika.lt

Vaikų edukacijai – robotas su Lego blokeliais (Video)

Robotika.lt 23 rugsėjo, 2014 Robotai pramogai Robotiniai žaislai

Robotams tampant neatsiejama visuomenės pažangos dalimi, mokslininkai ieško būdų robotų techniką integruoti ir į vaikų bei jaunimo edukologijos programas. Remdamiesi šiuo aspektu bei išradėjo Tomo Alvos Edisono (angl. Thomas Alva Edison) darbais, australų kompanija Microbic sukūrė – Edison – programuojamą delno dydžio autorobotą, kuris taip pat yra „suderinamas“ su Lego kaladėlėmis. Oranžinės spalvos robotas suprojektuotas taip, kad būtų ne tik lengvai naudojamas, bet ir nebrangus.

Inovatyvus robotas Edison turi daugybę sensorių – integruoti šviesos, sekimo, garso optiniai jutikliai, raudonosios LED lempos, mikrokontroleris, o su aplinka robotas sąveikauja pasitelkdamas infraraudonųjų spindulių siųstuvus bei imtuvus. Robotas geba nuskaityti brūkšninius kodus, groti muziką, atpažinti garsus… Keli Edison robotai gali „bendrauti“ tarpusavyje, naudodami infraraudonųjų spindulių ryšio daviklius. Robotų galios šaltinis yra AAA baterijų rinkinys, robotui suteikiantis energijos maždaug valandai.

Kiekvienas, mažas ir kompaktiškas, Edison robotas yra programuojamas individualiai (naudojant Edware sistemą, kuri atsisiuntimui pristatoma Windows vartotojams, taip pat ruošiamos Linux ir Mac versijos). Robotai gali būti programuojami bei valdomi su televizoriaus ar DVD grotuvo distanciniais kontrolės pulteliais. Anot kūrėjų, nepaisant to, jog robotas gali „išsaugoti“ tik vieną programą vieno veikimo metu, važiavimas per brūkšninius kodus jiems neretai „primena“ apie iš anksto įdiegtas funkcijas, tokias kaip šviesos šaltinio sekimas, kliūčių vengimas, linijos sekimas, važiavimas atsižvelgiant į garsą ir pan.

Edison robotas, sukurtas vaikų švietimui skatinti, taip pat yra derinamas su Lego kaladėlėmis, kurias pasitelkus įmanoma sukonstruoti įmantrų žaislą – modernų traukinį ar pan.

Numanoma, kitaip tariant šiuo metu kūrėjų žadama, roboto kaina – 36 doleriai (maždaug 95 litai).Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *