Robotika.lt

Mitsubishi Sakura 2 – robotas dirbs pavojingose sprogimams vietose

Robotika.lt 9 gruodžio, 2016 Pagalbos robotai Pramoniniai robotai

Mitsubishi Heavy Industries ir Čibos technologijos institutas sukūrė distanciniu būdu valdomą mobilų robotą Sakura 2, kuris galės dirbti dujų prisikaupusiose patalpose, kuriose kibirkštis arba dujų šaltinis gali sukelti sprogimą arba gaisrą.

Nuo pirmųjų anglių kasyklų laikų degiosios dujos jose buvo pagrindinis pavojus žmogui. Požeminiuose tuneliuose, naftos perdirbimo, chemijos gamyklose, dujų telkiniuose ir netgi namuose dujų nuotėkis turi būti nustatomas kuo atsargiau. Todėl šį pavojingą darbą geriausiai galėtų atlikti robotas Sakura 2. Šis robotas pagamintas pagal specialų dizainą, kurio dėka bus galima išvengti katastrofos.

Remiantis robotų, kovojančių su avarijomis atominėse elektrinėse, patirtimi buvo sukurtas robotas Sakura 2, kuris sugeba ištirti dujų prisikaupusias vietas, atlikti avarinius patikrinimus ir smulkų remontą. Jis naudoja patvaraus slėgio technologiją ir sprogimui atsparų užvalkalą, kad izoliuotų savo ličio-jonų akumuliatorius, valdymo sistemas ir elektrinį variklį.

Užvalkalas yra atsparus išorinei aplinkai ir sulaiko dujas nuo nutekėjimo. Jei netyčia užvalkalas bu pažeistas, į išorę išeis oras, o ne dujos.

Roboto dydis – 710 х 420 х 540 mm, svoris – 60 kg, jis juda 1,2 km/h greičiu ir gali dirbti 45 laipsnių kampu naudodamas savo dvi pagrindines paieškos sistemas ir keturis daugiafunkcinius skenerius.

Pasak žiniasklaidos, robotą Sakura 2 jau pripažino Pramonės Saugumo Technologijos universitetas Japonijoje (TIIS), o partneriai planuoja gauti prietaisui sertifikatą remiantis ATEX direktyvomis. Kūrėjai teigia, kad kitos roboto versijos turės talpesnę bateriją ir robotizuotą ranką.

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *