Robotika.lt

Menininkas ir robotai sinchroniškai piešė portretus trejuose miestuose (Video)

Robotika.lt 10 spalio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Alexas Kiesslingas, padedamas dviejų elgseną atkartojančių robotų, vienu metu buvo trejose vietose.
Garsusis Andy‘is Warholas turėjo eilę studijų Niujorke vadinamų Fabriku. Dalis jo kūrybos buvo konvejerinė trafaretinių piešinių gamyba. Deja, bet jis gavo naudotis žmonių darbuotojų paslaugomis.
O, kad Warholas būtų šiandien gyvas ir galėtų pamatyti Venecijos menininko Alexo Kiesslingo darbą. Dailininkas ką tik baigė tris sinchroniškus ir identiškus portretus, padedamas dviejų industrinių robotų.
Pasirodymas, kuris vyko Vienoje, Berlyne ir Londone, buvo „Tolimojo Nuotolio Menų“ projekto dalis.
Tai vadinama telepresenciniu menu.
Kiesslingas apibūdino šį įvykį, kurio pasiruošimas truko mėnesius, kaip unikalų ir pirmąjį tokį istorijoje.
Tuo metu, kai dailininkas buvo Vienoje, infraraudonieji spinduliai sekė jo pieštuko judesius, kuomet šis piešė eilę veidų ir pusveidžių.
Tuo metu pramoniniai ABB IRB 4600 robotai, esantys Londono Trafalgaro aikštėje ir Berlyno Breitscheidplatz‘oje, kopijavo jo eskizą. Jie netgi atkartojo menininko subtilų štrichavimą ir detalumą.
Viešų renginių metu stebėtojai galėjo ekranuose matyti, kaip dirba kiti robotai ir pats menininkas.
Nupieštieji veidai bus eksponuojami kartu. Jie sukurti taip, kad tiktų vienas prie kito, kaip kad menininkas paaiškino savo Facebook paskyroje: „Mašinos ir aš sukursime tris atskiras triptikas. Kiekvienas atskiras piešinys bus vieno didelio piešinio sudedamoji dalis“
„Ką iš tiesų daro šie robotai?“ Daily Mail citavo Kiesslingą naujienų konferencijos metu. „Tuo metu kai dirbau su mašinomis, man tai veikiau priminė klonavimą nei kopijavimą“. – teigė menininkas.

Originalus straipsnis:
http://news.cnet.com/8301-17938_105-57605043-1/artist-robots-draw-simultaneous-portraits-in-three-cities/Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *