Robotika.lt

Mažylis Black Hornet dabar galės skraidyti ir naktį

Robotika.lt 12 kovo, 2015 Dronai Karinė robotika

Net 20 gramų nesveriantis Black Hornet jau spėjo užsitarnauti nepakeičiamo pagalbininko vardą tarp karių. AUSA Convention simpoziume, vykusiame Vašingtone, pasaulinis nano bepiločių lyderis Prox Dynamics pristatė naują drono PD-100 Black Hornet variantą, kuris dabar galės skraidyti ir naktimis. Bepiločiui Black Hornet specialiai sukurta ir į jį integruota naktinio matymo kamera, kurios dėka kariai galės patikimiau dirbti ir tamsoje.

Pasak kompanijos Prox Dynamics verslo vystymo direktoriaus Ole Aguirre, sistema PD-100 T gerokai padidina drono galimybes, kadangi dabar jis gali optimaliai veikti bet kuriuo paros metu. Sistema PD-100 sukurta 2011 metais. Ji jau ilgą laiką sėkmingai naudojama Didžiosios Britanijos armijoje, Afganistane ir apibūdinama kaip „gyvybių gelbėtoja“. Kariai į nesaugias teritorijas gali pasiųsti  Black Hornet droną ir taip nerizikuojant žmonių gyvybėmis atlikti žvalgybą. Į naują droną integruotas patobulintas FLIR Systems termodaviklis ir pora EO (elektro-optinių) kamerų. Jų dėka bepilotis PD-100 Black Hornet nepriekaištingai atlieka misijas ir suteikia kariams gyvybę galinčią kainuoti informaciją.

Anot kompanijos Prox Dynamics įkūrėjo ir techninio direktoriaus Petterio Mureno, kol kas tai pats svarbiausias sistemos PD-100 atnaujinimas. Į PD-100 sistemą įeina EO ir šilumos kameros, ir visa tai sutalpinta į 18 gramų naują bepilotį droną. Drono baterijų užtenka maždaug 25 minučių skrydžiui, o visas jo komplektas su valdymo pultu sveria tik 1,3 kg.  Šiandieniniai kariniai konfliktai reikalauja tokių prietaisų, kurie veiktų bet kuriuo paros metu, o taip pat būtų ir itin mobilūs. Šis nano bepilotis puikiai dera su šiais kriterijais.

Anot gamintojų, įvairių šalių vyriausybės, norinčios įsigyti bepiločius PD-100 T Black Hornet, galės tai padaryti jau šiais metais, kai tik bus atlikti visi testiniai bandymai. Su Black Hornet drono kūrybos istorija ir jo galimybėmis galite susipažinti šiame klipe:


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *