Robotika.lt

Kyborgų Olimpinės žaidynės (Video)

Robotika.lt 15 gegužės, 2014 Robotai humanoidai Robotai mokslui Robotai pramogai
Pasirenkite „Cybathlonui“ . Pirmieji patobulinti žmonės dalyvaus nuosavose sporto žaidynėse jau 2016-aisiais Šveicarijoje, demonstruodami pačią geriausią robotinę pagalbinę įrangą pasaulyje.

2016-ųjų spalį, praėjus keliems mėnesiams nuo Rio de Žaneiro Vasaros Olimpinių žaidynių, kyborgai rinksis Ziuriche į nuosavą Olimpiadą.

Jie varžysis „Cybathlone“, pirmosios žaidynėse, skirtose robotų pagalba besinaudojantiems para-atletams. Žaidynių metu bus demonstruojamos pačios pažangiausios robotinio protezavimo, egzoskeletų, vežimėlių technologijos, robotinių smegenų galimybės. Bus varžomasi greičiu, ištvermė ir koncentracija. Tai šiandienos ir ateities technologijų kova.

Pavyzdžiui, vienoje rungtyje, atletai netekę gebėjimo valdyti kojų, lenktyniaus padedami robotinių egzoskeletų. Jie lips ir nulips nuo rampos, eis per skirtingo aukščio kolonas, bei laviruos siaura sija. Kai kuriuose etapuose dalyviai turės nešioti svorius.

Jie taip pat laipios laiptais. Mažiausiai du pagalbininkai prižiūrės kiberatletus, kad šie neparkristų ir nesusižeistų. Rungtynių trasose taip pat bus įmontuoti ir pagalbiniai turėklai, tačiau
sportininkai bus prašomi vengti jais naudotis.

Panašiai ir robotinių rankų protezų rungtyje, atletai amputuotais dilbiais ar žastais varžysis dėl geriausiojo vardo. Padedami robotinių protezų dalyviai varžysis greičiu, gebėjimu kilnoti daiktus, ir net rankos stabilumu – vieliniu žiedu reikės apvesti metalinės vielos trasą, kad jie vienas kito nepaliestų.

Žmonės, kurie paralyžiuoti žemiau kaklo, taip pat turės galimybę dalyvauti keliose rungtyse. Viena jų – FES dviračių lenktynės. Dalyviai mins padedami „Functional Electrical Stimulation“ prietaiso, kuris į paralyžuotas galūnes siųs silpnus elektros impulsus, taip priversdamas jų raumenis judėti.

Kyborgų Olimpinės žaidynės 1

Taip pat bus varžomasi BCI lenktynėse, kuriose naudodamiesi programine įranga, dalyviai vien tik savo minčių jėgomis valdys žaidimų personažus (automobilius ar arklius). Žaidėjams reikės įveikti kliūtis: griovius, akmenis ir krūmus. Šiuo metu šis mintimis valdomas kompiuterinis žaidimas dar tik kuriamas. Jo prototipas greit pasirodys Cybathlon Web internetiniame puslapyje, kad dalyvių komandos galėtų treniruotis.

Kad galėtų rungtyniauti minėtose „minčių“ varžybose, dalyviai turi būti visiškai praradę motorikos funkciją žemiau kaklo, nors nėra vienos „reikiamos“ diagnozės. Nugalėtojai bus renkami pagal judėjimo ir gebėjimo įvaldyti žaidimą parametrus.

Žaidynes organizuos Šveicarijos Ziuricho ETH universitetas ir Nacionalinis Gebėjimų ir Robotikos Tyrimų Centras. Jų idėją suformavo Šveicarijos Nacionalinis Mokslo Fondas, siekdamas kurti robotines technologijas, kurios pagerintų žmonių gyvenimo kokybę.

Pagrindinis šios neįprastos Olimpiados tikslas, pasak organizatorių yra skatinimas kurti naująsias pagalbines technologijas; didinti visuomenės susidomėjimą žmonėms skirtomis robotinėmis technologijomis; ir suteikti para-atletams galimybę pademonstruoti savo gebėjimus.

https://www.youtube.com/watch?v=w1YXcdfhykcFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *