Robotika.lt

Kvadrokopterius bus galima valdyti mintimis (Video)

Robotika.lt 5 gruodžio, 2014 Dronai

Mokslininkai iš Minesotos sukūrė neįprastą šalmą EEG, kurio dėka galima valdyti kvadrokopterius nuotoliniu būdu.

Per pastaruosius kelerius metus kvadrokopteriai labai išpopuliarėjo ir tapo pasiekiami ne tik su jais  technologijų ir kontrolės bandymus atliekantiems tyrėjams,  bet ir eiliniams vartotojams.

Siekdamas pagerinti valdymo mintimis sistemą, Minesotos universitetas kartu su Nacionaliniu Mokslo  Fondu savo bandymuose panaudojo autonominį skraidantį aparatą. Iš tiesų, mokslinė tyrimų grupė sugebėjo sukurti sistemą, kurios pagalba žmogus kontroliuoja kvadrokopterio judesius, vien apie tai pagalvojęs.

Taip vadinamas minčių pilotas užsideda šalmą, prie kurio pritaisyti 63 elektrodai ir kuriame teka dviejų tipų laidus gelis. Būtent šio derinio dėka, šalmas tiksliai nuskaito vartotojo mintis be jokios invazinės komunikacijos. Pilotas, norėdamas valdyti realų kvadrokopterį, prieš tai turi atlikti 20 valandų trunkančius mokymus su kompiuterio stimuliatoriumi.

Tyrimo tikslas – sukurti naudingą valdymo metodą žmonėms, kurie yra paralyžiuoti arba turi ribotas judėjimo galimybes. Tokia įranga neįgaliesiems padėtų atlikti kasdienius darbus, kurių jie negali be kito asmens pagalbos.

Tačiau, viskas priklausys nuo šalmo kainos. Jei ji bus santykinai nedidelė, šalmą EEG galės įsigyti daugelis vartotojų. Kas gi nenorėtų valdyti robotizuotą lėktuvą ar kitą techniką savo mintimis?


Parengta pagal inntec.ruFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *