Robotika.lt

Kuriamos „išmanios“ kelnės, skirtos žmonėms su judėjimo negalia

Robotika.lt 13 spalio, 2016 Egzoskeletai Robotai medicinoje

Medicinos ir technologijų pažanga suteikia žmonėms galimybę gyventi ilgiau ir kokybiškiau negu jų protėviai. Vidutiniškai europiečio gyvenimas per pastarąjį šimtmetį dėl to pailgėjo net dvigubai.

Ligos ar tam tikri sužalojimai vis dar gali baigtis tuo, kad žmogus praranda judėjimo galimybę. Tai gali nutikti tiek senyvame, tiek labai jauname amžiuje. Vien Europoje yra 3,2 mln. žmonių, kurie negali vaikščioti, ir 40 mln., kurie turi judėjimo negalią.

Geriausi Europos specialistai kuria išorinį skeletą „XoSoft“, kuris atrodo kaip kelnės. Devynios skirtingos Europos organizacijos susivienijo tam, kad jau 2019 m. būtų sukurtas pilnai veikiantis šių kelnių prototipas.

Penkios robotikos, bioinžinerijos, dirbtinio intelekto ir pan. mokslininkų grupės šiuo metu intenstviai dirba. Europos Sąjunga ir Šveicarija į projektą jau investavo 5,4 mln. eurų.

„XoSoft“ turės ryšį su išmaniaisiais įrenginiais, rinks duomenis apie paciento būklę ir fizinį aktyvumą. „XoSoft“ bus įmontuota išvystyta dirbtinių sąnarių sistemą, spaudimo ir daugybę kitų jutiklių.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *