Robotika.lt

KUKA pristatė naują stalinį robotą LBR iiwa

Robotika.lt 9 gegužės, 2015 Pramoniniai robotai

Prieš kiek daugiau nei mėnesį, parodoje „Automate 2015“ kelios kompanijos pristatė savo naujus stalinius pramoninius robotus. Čikagoje vykęs renginys, yra didžiausia Šiaurės Amerikoje organizuojama kasmetinė automatizuotų technologijų paroda.  Jos metu buvo pristatytas kompanijos Universal Robotics sukurtas robotas-manipuliatorius UR3 bei Rethink Robotics – robotas Sawyer. Tačiau didžiausio dėmesio susilaukė manipuliatorius LBR iiwa, kurį sukūrė kompanija KUKA.

KUKA Robotics pristato pirmą lengvą ir protingą robotą-pagalbininką LBR iiwa, kuris puikiai atlieka užduotis paslaugų ir medicinos srityse. Jis jautrus, suderinamas, tikslus, lankstus, taip pat į jį integruotos mechaninės sistemos ir moderni pavarų technika, skirta pramoninei eksploatacijai. Aparatas sugeba automatizuoti subtilias ir sudėtingas užduotis, kuriose anksčiau robotai nebuvo įsivaizduojami kaip pagalbininkai.

Netolimoje ateityje kompanija ketina pademonstruoti interaktyvią roboto LBR iiwa versiją ir tai kaip robotas puikiai atlieka jam pavestas užduotis. Demonstracijoje robotas parodys savo sugebėjimus ne tik pramonės, bet ir medicinos srityse. Būdamas itin tikslus ir jautrus, robotas LBR iiwa atveria naujas galimybes, kurių dėka žmogus ir robotas galės kartu bendradarbiauti. Robotas LBR iiwa – tarsi trečia operatoriaus ranka, kuri dirbs kartu su žmonėmis, šiems  nesibaiminant dėl savo saugumo. Manipuliatorius LBR iiwa palengvins žmogaus-operatoriaus darbą, padės atlikti monotoniškas ir varginančias užduotis, o žmogus galės imtis kitų užduočių. Šį robotą galima naudoti mažose erdvėse, o taip pat jis nesunkiai transportuojamas. Robotas galės padėti ten, kur labiausiai reikės jo pagalbos.


Parengta pagal robotics.com.ua


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *