Robotika.lt

Kodėl robotikos ekspertai turėtų dėkoti Holivudui?

Robotika.lt 26 spalio, 2016 Robotai ir žmonės

Robotai, naudojami populiariuose filmuose, gali padėti vyresniems žmonėms sumažinti nerimą, naudojantis šiuolaikinėmis robotikos naujovėmis, teigia tyrėjai.

Naujame tyrime nustatyta, kad vyresni žmonės, kurie gali atsiminti daugiau robotų iš garsių kino filmų, įvairius robotikos įrenginius gali naudoti daug laisviau; negu tie, kurie prisimena mažiau. Tokias išvadas padarė Pennsylvanijos valstijos universiteto profesorius S. Shyamas Sundaras.

Jo nuomone, suaugusieji technologijomis, o kartu ir robotika, prasčiau naudojasi, nes jaučiasi nepatogiai ir bijo. Todėl jiems dažnai atrodo, kad vienas ar kitas įrenginys valdomas daug sudėtingiau negu iš tiesų, rašoma sciencedaily.com.

„Daug robotikos kompanijų bando sukurti ir kuria robotus, kurie gali padėti namų ruošos darbuose, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Robotai gali pasitarnauti tiek primenant, kada kokius vaistus išgerti, tiek padėti judėti tiems, kurie sunkiau juda“, – teigia S. S. Sundaras.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad žmonės labiausiai prisimena robotus iš tokių filmų, kaip „Transformeriai“, „Wall-E“, „Žvaigždių karai“, „Terminatorius“ ir pan. S. S. Sundaro teigimu, teigiamą efektą filmuose daro net robotai, kurie ten vaizduojami kaip blogiukai.

„Robotikos kompanijos turėtų gaminti robotus, kurie panašūs į žmonės, tačiau kartu ir daugiau šviesti vyresnius žmones, kad jie taip nebijotų“, – tikina S. S. Sundaras.

Tyrime dalyvavo 379 suaugusieji, kurių amžius buvo nuo 60 iki 86 metų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *