Robotika.lt

Ko vaikai norėtų iš robotų

Robotika.lt 5 liepos, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Neišvengiamai artėja momentas, kai robotai taps neatskiriama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Bet kad tai pasiektume, dar turime įdėti dar nemažai pastangų. Tačiau šiuolaikiniai vaikai jau dabar gali įvertinti robotų teikiamus privalumus. Kompanija Latitude Research kartu su LEGO mokymosi institutu ir australų firma Project Synthesis apklausė šimtus vaikų, kokį vaidmenį robotai atlieka jų gyvenime.

Tyrimo metu Latitude apklausė 348 vaikus nuo aštuonerių iki dvylikos metų iš Europos, Afrikos, Amerikos ir Australijos šalių. Ir paprašė atsakyti į klausimą: „Kaip atrodytų jų kasdienis gyvenimas, jei robotai taptų jų gyvenimo dalimi mokykloje ir už jos ribų?” Štai keletas būdingiausių atsakymų, kaip vaikai įsivaizduoja savo ateitį šalia robotų:

  • 64% vaikų robotus mato „tikrus”, panašius į žmones ir nepakeičiamus jų draugus.
  • 20% apklaustųjų robotus laiko neatskiriamais ir pilnaverčiais žmonijos bendruomenių nariais.
  • 28% vaikų bendrautų su robotais lygiai taip pat, kaip ir su žmonėmis.
  • 33% respondentų mano, kad robotai yra „jėga”, jie populiarūs mokykloje bei už jos ribų.


Šie atsakymai parodo, kaip vaikai elgtųsi ir ką jie jiems jaustų, jei robotai gyventų tarp mūsų. Vaikai robotus įsivaizduoja lygiateisius, draugiškus ir nenuobodžius draugus, beveik niekuo nesiskiriančius ir netgi pranokstančius žmones.

Pagrindinį vaidmenį, kurį vaikai priskiria robotui tolimesniame gyvenime, galima apibūdinti tokiais žodžiais: „Mokymasis su draugu robotu – žaidimas, o žaidimas – mokymasis”. Tarp apklaustųjų 38% vaikų norėtų, kad robotai padėtų jiems mokytis. Tiek pat procentų vaikų įsivaizduoja robotus kaip žaidimų ir pramogų kompanionus.

Galima daryti išvadą, kad vaikų atsakymai iš dalies parodo globalinę daugelio tėvų problemą. Šiame audringame amžiuje jiems visiškai neužtenka laiko padėti savo vaikams atlikti namų darbų, jau nekalbant apie žaidimus su jais. Suaugusiems reikėtų susimąstyti, ar kurti vaikams robotus, kurie juos pakeistų, ar visgi skirti daugiau laiko savo atžaloms.

Ko vaikai norėtų iš robotų 1



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *