Robotika.lt

Kelių patrulis sustabdė autonominį Google automobilį už važiavimą per lėtai

Technologijos.lt 16 lapkričio, 2015 Robotiniai automobiliai

Kalifornijoje kelių policijos patrulis sustabdė autonominį Google automobilį už tai, kad jis trukdė eismui – važiavo per lėtai.

Mountain View keliu Silicio slėnyje vienas iš dviejų Google autonominių mažylių riedėjo 16 km/val. lėčiau nei leistinas maksimalus greitis.

„Per lėtai važiavo? Galėtume lažintis, kad žmonės už tai stabdomi ne per dažniausiai…” – incidentas ironiškai pakomentuotas Google+.

Policijos pranešime spaudai yra tokia pastraipa: „Priartėjęs prie transporto priemonės, pareigūnas suprato, kad tai – autonominis Google automobilis. Važiuoti gatve šiuo atveju jis turėjo teisę.”

Kalifornijos kelių eismo taisyklėse numatoma, kad autonominiai automobiliai keliais gali važinėti ne didesniu nei 35 mylių per valandą (56 km/val.) greičiu.

Mašinėlę sustabdęs policijos pareigūnas pasikalbėjo su jos salone sėdėjusiu keleiviu ir įspėjo, kad per lėtai važiuojanti mašina stabdo eismo srautą.

Google dėl saugumo priežasčių yra apribojusi testuojamų savo autonominių automobiliukų greitį iki 25 mylių per valandą (40 km/val.). Bandomųjų važiavimų metu automobiliukų salonuose sėdi Google bendrovės darbuotojai – tam atvejui, jei iškiltų avarinė situacija ir/ar reikėtų žmogiškos intervencijos.

„Norime, kad mūsų automobiliukai, užuot šiurpiai lakstę,  būtų draugiški ir nekeliantys baimės, – paaiškino Google. – Galime didžiuotis, kad jie spėjo nuriedėti jau 2 mln. km (tiek galėtų būti nuvažiavęs nebent 90 metų vairavimo patirtį turintis asmuo) ir iki šiol nebuvo nė karto nubausti už kelių eismo taisyklių pažeidimus.”

Tiesa, šiemet Google yra skelbusi, kad autonominiai bendrovės automobiliai „stebėtinai dažnai” taranuojami kitų vairuotojų. Vienas tokių incidentų įvyko, kai autonominis visureigis Lexus sustojo prie sankryžos Mountain View kelyje, prie bendrovės būstinės, o į jo galą netikėtai įsirėžė kitas automobilis.

„Mūsų mašinai sustojus, kita mašina į galą įlėkė 27 km/val. greičiu – ir nė nemėgindama stabdyti”, – sakė Google atstovas Chrisas Urmsomas.

Trys salone buvę Google darbuotojai tąsyk atsipirko menkais sumušimais.


technologijos.lt

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *