Robotika.lt

Jūsų namuose – šeimos robotas JIBO (Video)

Robotika.lt 10 rugsėjo, 2014 Namų robotai

„Pirmas šeimos robotas pasaulyje“, praneša roboto Jibo „dizaineriai“. Bendravimui sukurtas robotas yra komunikabilus ir universalumo savybes puoselėjantis „šeimos narys“. Jibo gali papasakoti istoriją, priminti dienotvarkę ar pamirštą užduotį, perspėti apie gautą elektroninį laišką, pabūti asmeniniu fotografu ar netgi veikti kaip virtuali bendravimo priemonė…

Prie interneto prijungtas Jibo bendrauja žodžiais, garsais, judesiais. Šeimos robotas sugeba perteikti įvairias nuotaikas bei jausmus, kurie jam suteikia asmeniškumo, familiarumo bei… žmogiškumo. Pavyzdžiui, Jibo veidas – ekranas transliuojantis emocijas ar mimikas, tokias kaip akies mirktelėjimas ar pan.

Dvidešimt aštuonių centimetrų aukščio robotas Jibo yra sumontuotas iš aliuminio, ABS plastiko ir stiklo, o jo „jausmingas“ veidas suprojektuotas remiantis išmaniąją „liečiamo ekrano“ technologija. Roboto smegenų galia kontroliuojama ARM procesoriaus, valdomo Linux operacinės sistemos programa. Jibo taip pat turi integruotą bevielį ryšį ir Bluetooth sistemą.

Šis sumanus šeimos robotas, nepaisant to, jog turi net tris motorus, negali autonomiškai judėti, tačiau yra pajėgus judinti tam tikras savo kūno dalis. Dėl jautrių kūno sensorių robotas aplinkoje veikia sistemingai ir supranta jį supančią erdvę. Aplinką Jibo analizuoja sensoriais, garso lokalizacijos sistema bei naudodamas stereo kameras, leidžiančias jam lengvai aptikti ir sekti žmones bei jų judesius.

Bene unikaliausias „sudedamasis“ Jibo elementas yra jo programavimo sistema, suteikianti galimybę šiam robotui pakankamai sėkmingai prisitaikyti žmonių aplinkoje (ne judėjimo, o komunikacijos prasme). Sukurtas kaip informaciją apdorojanti sistema, robotas „siūlo“ ganėtinai platų funkcijų spektrą, leidžiantį, namų aplinkoje, prisijaukinti naujosios technologijos stebuklą, išbandant roboto potencialą komunikacijos ryšio palaikymo aspektu.

Visgi, nepaisant pakankamai universalių Jibo bendravimo galimybių, siekdami progreso, roboto kūrėjai, reprezentuodami naujo šeimos nario idėją, taip pat nusprendė pristatyti ir „kūrėjo paketą“, kurį įmanoma įsigyti kartu su Jibo. Paketas, jį įsigijusiems asmenims, leis tobulinti roboto funkcijas. Unikali galimybė „prieiti“ prie Jibo kontrolės „iš programavimo pusės“, manoma, padės pagerinti ne tik interaktyvius, bet ir asmeninius roboto gebėjimus.

Nusipirkti Jibo robotą įmanoma jau dabar, naudojant išankstinio pirkimo metodą, tačiau pirkinys vartotoją pasieks tik 2015 metų pabaigoje. Robotas kainuoja 499 dolerius. „Kūrėjo paketo“ kaina yra 599 doleriai. Sistemą taip pat galima užsisakyti išankstinio pirkimo metodu.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *