Robotika.lt

Jibo – pirmasis pasaulyje socialinis robotas, skirtas naudoti namuose (Video)

Robotika.lt 18 rugpjūčio, 2014 Namų robotai

Garsi Masačiusetso technologijos instituto laboratorijos Media Lab ir socialinės robototechnikos rinkos specialistė Sintija Brizil sukūrė naują robotą Jibo. Jį pristatė specialiame renginyje, kuris vyko Niujorke.

Kiti, Sintijos Brizil sukurti robotų modeliai skirti tyrinėjimo tikslams ir naudojami auditorijose bei ligoninėse. Jibo modelis yra skirtas žmonėms, kurį galima naudoti namie. Roboto kūrėja tikisi, kad Jibo savo charizma ir draugiškumu pakerės vartotojų širdis ir taps šeimos nariu.

Jibo turi tik vieną trūkumą – jis negali savarankiškai judėti ir manipuliuoti įvairiais daiktais, tačiau jis galo suktis aplink savo ašį, mirksėti akimis ir pasakoti apie save.

Kompiuteris arba išmanusis telefonas atlieka daug nuostabių funkcijų, tačiau tai tik technika ir nieko daugiau. O Jibo tikslas buvo sukurti interaktyvų kompanioną ir šeimos pagalbininką, kuris sugebėtų sužavėti savo šeimininką ir tapti jo draugu. Didžiausias Jibo privalumas – bendraudamas jis sugeba imituoti žmones.

Jibo – pirmasis pasaulyje socialinis robotas, skirtas naudoti namuose 1

Robotas bus pardavinėjamas kartu su programų rinkiniu, kurio dėka Jibo galės atlikti įvairius vaidmenis. Pagrindinis roboto vaidmuo – operatorius, kuris fotografuojant stebi veido judesius. Jis taip pat gali būti asmeniniu sekretoriumi ir priminti šeimos nariams apie suplanuotus susitikimus ir panašiai.

Sintija Brizil supranta, kad ji pati viena negalės visiškai atskleisti roboto potencialo, todėl yra pasiruošusi bendradarbiauti su robototechnikos specialistais ir praplėsti roboto galimybes. Vartotojai galės įsigyti robotą 2015 metais per Kalėdų šventes. Roboto Jibo rinkinį bus galima nusipirkti už 599 dolerių, į jį įeis pilnas SDK ir leidimas prisijungti prie kūrėjų programos.

Šioje video medžiagoje galite susipažinti su roboto Jibo funkcijomis:

Atkreipkite dėmesį į tai, kad šiuo metu produktas yra kūrimo stadijoje ir dar bus tobulinamas, tad paskutinė jo versija galės atlikti dar daugiau funkcijų.

Trumpai apie roboto struktūrą. Programinį Jibo platformos pagrindą sudaro operacinė sistema Linux. Į robotą integruotos dvi 3D kameros su veido atpažinimo sistema ir sensoriais, kurie išdėstyti po visą Jibo korpusą. Trijų variklių ir diržo dėka robotas juda lengvai ir greitai. Taip pat į Jibo integruoti keli mikrofonai, du garsiakalbiai, trijų ašių davikliai, Wi-Fi, Bluetooth, skystųjų kristalų ekranas. Baterija, kuri į komplektą neįeina, veikia apie 30 minučių. Roboto ūgis 28 cm, kūgio formos pagrindas – 15 cm, svoris – 2,7 kg. Socialinio roboto korpusas pagamintas iš aliuminio, ABS plastiko ir stiklo.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *