Robotika.lt

JAV laivyno arsenalą papildys dronų spiečiai (Video)

Robotika.lt 21 birželio, 2015 Dronai Karinė robotika

Kaip skėrių spiečiai, galintys sukelti gamtines katastrofas, taip ir naujieji spiečiuje veikiantys JAV laivyno dronai gali padaryti milžiniškų problemų priešininkų pajėgoms. LOCUST – tai spietinė nedidelės kainos bepiločių skraidyklių technologija.

LOCUST sistema leidžia dideliems būriams dronų veikti kartu ir autonomiškai vykdyti sudėtingas misijas. Gausūs, kiekvieną centimetrą ant žemės išžvalgantys dronų spiečiai turėtų kelti siaubą JAV laivyno priešininkams, todėl technologijos pavadinimas žodžiu „locust“ (liet. skėrys) puikiai tinka.

Dykumų skėriai gali padengti net 1000 kvadratinių kilometrų plotą. Viename kvadratiniame kilometre gali būti 160 milijonų vabzdžių ir kiekvienas jų per dieną gali suėsti tiek augalų, kiek pats sveria. Skėrių spiečiai taip pat gali nukeliauti milžiniškus atstumus. Net persimesti iš Afrikos į Šiaurinę Europą. Būtent dėl šių savo savybių klajojančių skėrių ordos per visą istoriją kėlė siaubą žmonėms.

Laivyno Tyrimų Biuras neseniai pademonstravo kai kurias savo dronų spiečiaus technologijų galimybes. Buvo bandomos Coyote bepilotės skraidyklės, kurias galima pritaikyti įvairioms LOCUST technologijos misijoms.

Maždaug metro ilgio Coyote dronai sveria kiek daugiau nei 5 kilogramus ir geba ore išsilaikyti apie 90 minučių. Jie gali pasiekti maksimalų 160 k/h greitį. Dronų paleidimas veikia raketinės baterijos principu. Vamzdžiuose įtaisyti dronai išaunami į orą ir tik tada išskleidžia savo sparnus.

Bandymai parodė, kad devyni paleisti dronai sugebėjo savarankiškai sinchronizuoti savo veiksmus ar atlikti jiems numatytas užduotis.

LOCUST sistema pranaši tuo, kad leidžia spiečiuje skrendantiems dronams tarpusavyje dalintis informacija. Jie gali autonomiškai nuspręsti, kokių veiksmų imtis be jokio žmogaus įsikišimo. LOCUST technologijos pagrindu veikiantys dronai gali būti naudojami tiek gynybinėse, tiek atakos misijose. Pavyzdžiui, aptikę priešo pajėgų buvimo vietą, dronai gali perduoti jų koordinates užnugaryje likusioms toliašaudės artilerijos sistemoms arba ore laukiantiems naikintuvams.

Nors ši technologija kurta pirma omenyje turint laivyno poreikius, tačiau dronai gali būti paleidžiami ir iš lėktuvų. Dronų paleidimo baterijas taip pat galima gabenti antžeminėmis transporto priemonėmis arba tiesiog dislokuoti jas stacionariuose vietose.

Nors dronų veikimas yra autonomiškas, Laivyno Tyrimų Biuras patikina, jog žmonės stebės jų elgseną ir, esant reikalui, įsikiš. Bepiločių skraidyklių spiečiai gerokai padidins laivyno smogiamųjų pajėgų galią bei gali suteikti jūrų pėstininkams bei laivyno kariams didelį taktinį pranašumą.

Dabar žvalgybos ir teritorijų stebėsenos darbus galės atlikti autonominės sistemos, gerokai sumažindamos šios užduotims reikalingų žmonių skaičių bei pavojų karių gyvybėms.

Laivyno teigimu, spiečiuose naudojami dronai pasižymi nedidele kaina ir tai yra kur kas taupiau nei įprastinių orlaivių naudojimas. Tai dar vienas LOCUST sistemos privalumas.

https://www.youtube.com/watch?t=14&v=AyguXoum3rk


Parengta pagal foxnews.com



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *