Robotika.lt

Jau galima įsigyti naujus medicininius robotus

Robotika.lt 8 birželio, 2013 Robotai mokslui
Japonų kompanija Toyota pristatė keturias robototechnikos sistemas, kurios palengvins ligonių ir senyvo amžiaus žmonių gyvenimus. Šiuose medicininiuose robotuose panaudotos automobilių bei androidų gamybai skirtos technologijos.

Pirmasis robotas – tai pagalbininkas vaikščioti. Jis susideda iš įtaiso, kuris tvirtinasi prie kojos ir kuprinės, sveriančios 3,5 kg, kurioje yra baterijos ir vadiklis. Komercinė versija bus du kartus lengvesnė ir tilps į nešiojamą ant liemens krepšelį.

Jau galima įsigyti naujus medicininius robotus

Žmogus, kurio koja paralyžuota, vis dar gali judinti raumenis ties kirkšnimi, t.y. siūbuoti ją pirmyn ir atgal. Todėl kūrėjai ir sukūrė robotą, kurio dėka, supdamas koją, žmogus gali eiti. Raumenų judesius aptinka daviklis, esantis ties klubais ir perduoda aktuatoriui. Ant pėdos pritaisytas sensorius fiksuoja prisilietimus prie žemės. Būtent šių dviejų daviklių dėka ligonis ir gali judėti.

Antras kompanijos Toyota sukurtas robotas – tai pirmojo sudėtingesnė versija. Į jos komplektą įeina bėgimo takelis, skirtas treniruotėms. Takelį valdo kompiuteris ir ant jo užlipus, įjungia atitinkamą režimą. Taip pat į komplektą įeina saugos diržai ir kompiuterinė monitoringo sistema.

Jau galima įsigyti naujus medicininius robotus 1

Trečias robotas pagamintas paspirtuko Winglet pavidalu. Perkeldami visą savo svorį pirmyn, atgal ir į šonus, pacientai žaidžia kompiuterinius žaidimus ir taip iš naujo mokosi pusiausvyros.

Jau galima įsigyti naujus medicininius robotus 2

Ir paskutinė mašina – panaši į neįgalaus žmogaus vežimėlį. Jis padeda pacientui atsikelti iš lovos ir nuveža jį, pvz., į tualetą, atsargiai pasodindama pacientą ant klozeto.

Jau galima įsigyti naujus medicininius robotus 3

Pasak kūrėjų, norint nuvesti neįgalų žmogų į tualetą, reikia dviejų žmonių. Dėka šio roboto, tokį darbą galės atlikti vienas slaugytojas. Mašina sumažins sanitarų nugarų krūvį, o, taip pat suteiks galimybę žmonėms jaustis labiau pasitikinčiais savo jėgomis.Facebook komentarai


Komentarai (1)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *