Robotika.lt

J-Deite Quarter – robotas-transformeris (Video)

Robotika.lt 18 sausio, 2015 Robotai humanoidai Robotiniai žaislai

Praeitų metų gruodį Tokijuje buvo demonstruojamas robotas-transformeris, kuris geba iš humanoido persitransformuoti į automobilį ir atvirkščiai.  Robotas sugeba judėti būdamas ir automobiliu, ir robotu. Kūrėjai planuoja sukurti visavertę roboto versiją, kurio ūgis bus 5 metrai, ne anksčiau nei 2020 metais.

Dabartinį roboto prototipą sukūrė ir parodoje Digital Content Expo pristatė du japonų išradėjai Wataru Yoshizaki ir Kenji Ishida. Kai robotas iš automobilio pasiverčia į humanoidą, jo ūgis siekia 1,30 m.

Projektas vadinasi J-Deite Quarter, o 2020 metais bus sukurta didžiulė roboto versija, kurios automobilio forma savo dydžiu primins tradicinį automobilį. Tačiau iki to laiko, kūrėjai dar planuoja pasipraktikuoti ir 2016 metais sukurti 2,5 metro ūgio robotą-transformerį.

Esamas roboto-transformerio prototipas sveria 35 kg ir gali judėti 1 km/h greičiu. Tai penkis kartus lėčiau nei eina žmogus. Tačiau kai robotas persitransformuoja į automobilį, jis gali judėti iki 10 km/h greičiu.

Robotas veikia unikalios programinės įrangos V-Sido OS dėka, kurią sukūrė Wataru Yoshizaki. Svarbu paminėti, kad išradėjai dabartinio transformerio nežada pasiūlyti vartotojų rinkai, o demonstruos jį kaip prototipą.


 

Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *