Robotika.lt

Ištirpstantis dronas, kurį bus galima implantuoti į žmogaus kūną (Video)

topcom.lt 3 birželio, 2015 Dronai Robotai medicinoje

Masačiusetso technologijos instituto išradėjai, Sietle vykstančioje konferencijoje „ICRA 2015“ pristatė neįprastą droną, kuris moka savarankiškai susilankstyti, vaikščioti, plaukioti ir susinaikinti. Miniatiūrinis robotas-origami sveria tik trečdalį gramo, o jo ilgis yra 1,7 cm. Tačiau prietaisas ypatingas ne tik mažu dydžiu, bet ir neįprasta forma. Pasyvioje būklėje dronas yra panašumas plokščią popieriaus gabalą, o jį paveikus temperatūra, įgauna sudėtingesnę formą ir gali judėti 3-4 cm per sekundę greičiu.

schema

Judėjimui reikalingą energija miniatiūrinis dronas gauna iš dviejų magnetų rinkinių. Vienas neodimio magnetas įmontuotas į patį robotą, o keturios elektromagnetinės ritės yra po darbiniu paviršiumi. Ritės taip pat reguliuoja aparato judėjimo kryptį. Po naudojimo, droną patalpinus į acetoną, galima lengvai sunaikinti jo išorinę konstrukciją.

Išradėjai tikisi, kad artimiausioje ateityje robotas galės visiškai ištirpti nepalikdamas magneto pėdsakų. Tokiu atveju jį būtų galima pritaikyti medicinoje ir implantuoti į žmogaus kūną įvairių užduočių atlikimui.


topcom


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *