Robotika.lt

iRobot sistema supaprastins robotų valdymą

Robotika.lt 21 spalio, 2014 Karinė robotika Pramoniniai robotai

Pažangiųjų technologijų kompanija iRobot, išgarsėjusi buitine robotika, vis dažniau įneša svarbų indėlį ir kitose robotų pramonės šakose.  Dabar kompanija pristato absoliučiai naują ir išmaniųjų programėlių technologijas išnaudojantį robotų kontrolės būdą.

Amerikos kompanija pristatė novatorišką technologiją, kuria įmanoma kontroliuoti robotus, naudojant Android planšetėje įdiegtą ir prisilietimo būdu valdomą programą, skirtą iRobot kuriamiems gynybos ir apsaugos robotams. Kūrėjai sistemą pavadino uPoint Multi-Robot Control (MRC) ir teigia, jog ji maksimaliai išnaudojo robotų valdymo potencialą bei „suteikia“ galimybę net eiliniams žmonėms išmokti dirbti su moderniomis robotų sistemomis. Svarbu tai, jog autentiška technologija, kuri yra sukurta remiantis intuityviosiomis ryšio priemonėmis – Android valdikliu ir roboto radijo tinklu – supaprastina absoliučiai visų iRobot nepilotuojamų sausumos transporto priemonių valdymą. Ši inovatyvi programa gali būti naudinga atliekant įvairias robotų operacijas, tokias kaip vairavimas, manipuliacijos, patikrinimas ir.t. t

Pasak naujienų portalo CNET, iRobot turi daugiau nei šešis tūkstančius visame pasaulyje dislokuotų gynybos ir apsaugos robotų. Teigiama, kad dalis tokių robotų yra karo zonose. Taip pat pabrėžiama, jog minėtų robotų valdymas yra sudėtingas ir reikalaujantis ypatingo „apmokymo“. „Nauja sistema – didelis žingsnis į priekį nuo ankstesnių iRobot valdymo galimybių, kurių funkcionaliam panaudojimui robotuose buvo pasitelkiami gana sudėtingi videožaidimų pulteliai. Dabar naujas valdymas turėtų sumažinti operacinių robotų mokymo laiką nuo trijų ar penkių dienų iki vienos“, teigė CNET apžvalgininkas Ben Fox Rubin.

iRobot robotai valdomi pasitelkus „virtualų kreiptuką“, kuris vartotojui leidžia „lietimo“ ir „vilkimo“ būdu kontroliuoti robotą. Sistema nurodo potencialius kelionės kelius ( „tako linijas“), padedančius operatoriui orientuotis aplinkoje. Taip pat naudojant kontrolės sistemą įmanoma suaktyvinti ir autonominį roboto veikimo režimą.

Kompanijos iRobot technikos padalinio direktorė Orin Hoffman spaudai teigė, jog siekiant, kad vis daugiau žmonių, neturinčių jokios patirties robotų kontrolės srityje, galėtų naudoti tokio pobūdžio robotus, kompanijai buvo būtina investuoti į robotų valdymo supaprastinimą. „Kuo daugiau pastangų įdedame į robotų kontrolės tobulinimą, tuo lengviau juos tampa naudoti, o tai reiškia, kad daugiau žmonių galės pasiimti juos į įvairias misijas”, sakė O. Hoffman.

Nauja uPoint MRC sistema rinką pasieks kitais metais.

iRobot išminavimo robotas. (irobot.com noutr.)

iRobot išminavimo robotas. (irobot.com noutr.)


Parengta pagal Phys.org


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *