Robotika.lt

Intel pristatė judesiu valdomų robotinių vorų armiją (Video)

Robotika.lt 9 balandžio, 2015 Robotai pramogai

Kompanijos Intel sukurtos mikroschemos valdo mūsų kompiuterius, telefonus ir planšetes. Dabar jos valdys ir robotinius vorus. Kinijoje vykusiame Intel Kūrėjų Forume, šios kompanijos generalinis direktorius Brianas Krzanichas pademonstravo dėvimos elektronikos Curie modulį ir parodė, kaip ši technologija panaudota valdant keturis robotinius vorus.

Krzanichas naudodamasis Curie sistemos apyranke, rankų judesiais davė vorams komandas ir šie klusniai jas vykdė. Keitė savo kiautuose įtaisytų LED švieselių spalvas, atkartodami žmogaus judesius kilnojo kojeles ir net prigulė bei užmigo, kai Krzanichas jiems pamojavo.

Curie technologija skirta ne tik šiurpą keliančių robotinių vorų kūrimui. Ši sistema bus integruota į dėvimos elektronikos valdymą. Į jos sudėtį įeina giroskopas ir akselerometras, kurių pagalba kūno judesiai paverčiami Bluetooth ryšiu perduodamomis komandomis elektroninei įrangai. Curie galima integruoti ne tik į apyranke, bet į papuošalus, pavyzdžiui, žiedus ar pakabukus, bei kitas aprangos detales.

Arachnofobų laimei, šie realistiškai atrodantys gigantiški robotiniai vorai sukurti tik tam, kad pademonstruotų naujosios Curie technologijos galimybes. Pažvelgus į šių vorų pasirodymą, technologija išties atrodo daug žadanti.

https://www.youtube.com/watch?v=TadtCpZzBSQ


Parengta pagal popsci.com


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *