Robotika.lt

Į Lietuvą kviečiama „Alibaba“ nustebins pasaulį autonominiu visureigiu

15min.lt 24 kovo, 2016 Robotiniai automobiliai

Kinijos kompanija „Alibaba Group“, kviečiama investuoti ir Lietuvoje, balandžio mėnesį Pekino automobilių parodoje žada pademonstruoti pirmąjį savo „intelektualų automobilį“. Manoma, kad tai bus autonominis krosoveris (taip vadinamas miesto visureigis).

Žinoma, kad „internetinis automobilis“ vadinsis „Roewe City SUV“ ir bus varomas elektros baterija.

„Alibaba“ sukūrė šio modelio elektroninę dalį ir pasirūpino jos integracija į naujausias automobilių valdymo sistemas.

Techninės charakteristikos kol kas laikomos paslaptyje, jos bus atskleistos Pekine. Kol kas žinoma tik tiek, kad automobilis turės integruotą kompiuterį, jutiklius, komunikacijos sistemas ir automatinio valdymo sistemą.

„Alibaba Group“ atstovų teigimu, autonominis automobilis galės „bendrauti“ su kitomis transporto priemonėmis. Robotinis automobilis sukurtas bendradarbiaujant su įmone „Shanghai Automotive Industry Corporation“ (SAIC). Projektą vysto 800 mokslininkų.

„AliExpress“ platformą prekybai savo automobiliais žada panaudoti ir Kinijos automobilių gamintojas „Lifan“. Pirmasis žingsnis jau žengtas: internetinėje parduotuvėje jau parduodami kuponai, kurie suteiks nuolaidą įsigyjant šios markės automobilius.

Autonominiai automobiliai – malonus iššūkis ne tik didiesiems automobilių gamintojams, bet ir internetinėms kompanijoms. Tokią transporto priemonę kuria ir Kinijos paieškos sistema „Baidu“. Premjerą žada po poros metų.

Žinoma, masteliais konkuruoti su istoriniais gamintojais kol kas nėra lengva. Pavyzdžiui, vien tik „Renault-Nissan“ koncernas per artimiausius 4 metus žada išleisti 10 serijinių autonominių automobilių modelių.


15min

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *