Robotika.lt

Sukurtas robotas, sugebantis gaudyti greitai lekiančius objektus

Robotika.lt 16 rugpjūčio, 2014 Robotai mokslui

Mokymo algoritmų ir sistemų laboratorijos LASA Šveicarijoje tyrinėtojai sukūrė bioninę ranką, kuri gali gaudyti greitai lekiančius daiktus 100% tikslumu.

5 metrų ilgio ranka tvirtai pritvirtinta prie platformos vertikalioje padėtyje. Manipuliatorius turi tris sąnarius ir keturis pirštus. Kai tik į roboto akiratį papuola lekiantis daiktas, jis jį pagriebia per kelias sekundes. Bandymų metu robotas lengvai sugavo teniso raketę, kamuoliuką, butelį ir netgi plaktuką.

Roboto kūrėjai atlikdami eksperimentą specialiai pasirinko butelį su skysčiu, kadangi jis lėkdamas ore keičia sunkumo centrą. Tai sukėlė robotui papildomų problemų, tačiau jis ir čia puikiai susitvarkė su šia užduotimi.

LASA komanda sukūrė tokią ranką, norėdama patikrinti kaip robotai sugeba pagauti greitai judančius objektus. Šis bioninis robotas unikalus tuo, kad gali gaudyti įvairių formų ir dydžių daiktus per penkias šimtąsias sekundės. Be to, robotizuota ranka gali ne tik gaudyti objektus, bet ir jų išvengti.

Pasak kūrėjų, šią ranką galima panaudoti kosminiais tikslais. Pavyzdžiui, Šveicarijos kosminis centras EPFL jau įtraukė naują šį manipuliatorių į Clean- mE projektą, kuriuo siekiama sukurti technologijas, skirtas Žemės orbitoje randamų kosminių šiukšlių perdirbimui ir utilizacijai. Pritvirtinta ši vikri ranka prie palydovo, galės gaudyti šiukšles, kurios lekia pro kosminį aparatą.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *