Robotika.lt

Gyvačių Monstras (Video)

Robotika.lt 22 vasario, 2015 Pagalbos robotai Robotai mokslui

Naujausias Carnegie Mellon universiteto (JAV) mokslininkų sukurtas robotas pavadinimu Snake Monster (liet. Gyvačių Monstras), tačiau jo dizainas labiau primena vorą nei gyvatę. Roboto išradėjas, Howie Choset, sako, kad pagrindinis jo vadovaujamo projekto siekis yra sukurti robotą, kuris gali būti lengvai perkonfigūruotas pagal vartotojo poreikius.

Projekto vadovas mano, kad sukūrus perkonfigūruojamą, lengvai programuojamą sistemą, galima gaminti lanksčius, tvirtus ir nebrangius robotus. Tokia sistema stipriai pagreitintų tradicinių robotų gamybą ir tobulinimą, o taip pat paspartintų ir naujų robotų kūrimą.

Jau daug metų H. Choset laboratorijoje buvo bandoma sukurti robotus, panašius į gyvates, kurie būtų sudaryti iš sujungtų atskirų komponentų. Derinant šiuos komponentus, galima sukurti robotus, kurie judėtų banguodami, kaip tikros gyvatės, arba kitais būdais, pavyzdžiui – ridendamiesi.

Robotas Snake Monster turi 6 kojas, kurios pritvirtintos prie stačiakampio formos kūno. Robotas juda vadinamąja trikojo eisena – trys jo kojos visą laiką būna ore, trys ant žemės – dvi viename šone ir viena kitame.

Komanda sukūrė motorą, turintį spyruoklę, kuri apsaugo motorą nuo stiprių smūgių ir leidžia matuoti bei reguliuoti gaunamą ir skleidžiamą jėgą. Pastūmus robotą, jo kojos sandūros „jaučia“ jėgą ir tam, kad jaučiama jėga būtų nuslopinta, jis pajuda ta kryptimi, kuria buvo pastumtas. Roboto kūrėjas mano, kad tai leidžia paprastai kontroliuoti robotą įvairiose teritorijose. Robotui einant per nelygų paviršių, nereikia tobulai suplanuoti jo žingsnių. Spyruoklės ir tamprios pavaros leidžia robotui pačiam prisitaikyti prie aplinkos, jų pagalba robotas nesunkiai įveikia nelygias teritorijas.

Vaikštantis robotas Snake Monster, kuris buvo kuriamas šešis mėnesius, yra tik vienas pavyzdys to, kokius robotus galima sukurti naudojant perkonfigūruojamą sistemą. Komanda jau kuria kitus modulius, pavyzdžiui, jėgą jaučiančius ratus, įvairius protektorius, kurie leis sukurti daug naujų skirtingų robotų. Tokie robotai būtų pritaikomi įvairiose srityse, pavyzdžiui, paieškose, gelbėjimo operacijose, archeologiniuose tyrinėjimuose, netgi jėgainių ar kanalizacijų priežiūroje


Parengta pagal cmu.edu



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *