Robotika.lt

„Google“ įkūrėjas pažadėjo: automobiliais be vairuotojų važinėsite jau po 5 metų

Delfi.lt 4 rugpjūčio, 2015 Robotiniai automobiliai

Vienas iš „Google“ įkūrėjų Sergejus Brinas pareiškė, kad per keletą ateinančių metų automobiliai, vairuojami kompiuterių, taps įprastu ir paprastiems žmonėms prieinamu dalyku, rašo cnet.com.

Taigi, jeigu laukiate dienos, kai galėsite po vakaro bare sėsti į savo automobilį lyg į taksi ir saugiai grįžti namo– laukti liko nebedaug.

„Google“ bendraįkūrėjis S. Brinas sako, kad „Google“ autonominių automobilių plačiosios visuomenės atstovai galės įsigyti jau per ateinančius penkerius metus.

„Jau ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti metus, kurių prireiks, kad tai galėtų patirti ir paprasti žmonės“, – sakė S. Brinas, pasirašydamas naują Kalifornijos valstijos įstatymą SB 1298, reglamentuojantį šios valstijos keliais važinėjančių kompiuterių valdomų automobilių saugumo ir veikimo standartus.

Kalifornija tapo trečiąja JAV valstija po Floridos ir Nevados, kuriose licenciją turintis vairuotojas gali išbandyti autonominį automobilį. Iš pradžių įstatymas susilaukė šiokio tokio pasipriešinimo – oponentai teigė, kad įstatymas negarantuoja tikrai bepiločių automobilių saugumo – tačiau po šiokių tokių korekcijų ir aptarimų įstatymas buvo priimtas.

„Google“ bepiločiai automobiliai bandomuoju režimu jau nuvažiavo apie 500 000 kilometrų. S. Brinas sakė, kad dabar įmonė visą dėmesį sutelkusį į jutiklių tobulinimą ir techninės įrangos gedimų kompensavimą. Jo teigimu, ši technologija, kaip ir bet kuri kita sistema, gali susidurti su gedimais, neaplenkiančiais net kruopščiai prižiūrimų lėktuvų.

„Reikia peržiūrėti ilgą sąrašą problemų, su kuriomis žmonės yra iki šiol susidūrę“, – sakė S. Brinas.


delfi.ltFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *