Robotika.lt

Geriausi praėjusių metų dronų dizaino sprendimai (Video)

Robotika.lt 19 sausio, 2015 Dronai Robotai ir menas

Praėjusiais metais dronų kūrėjai kaip reikiant paplūšėjo.  Daugybė tarptautinių kompanijų domėjosi šių skraidyklių teikiamomis galimybėmis ir vystė nuosavus projektus.  Nuo autonomiškų krovinių pristatymų ir unikalių vaizdo kadrų fiksavimo iki visą pasaulį apimančios interneto plėtros; dronai vis tobulėja ir išrandama vis naujų jų pritaikymo būdų. Puslapis DesignBoom.Com sudarė geriausių praėjusių 2014-ųjų metų dronų dizaino sprendimų dešimtuką.

The Conecticivity Lab (Facebook / Internet.org)

Įsigijusi dideliems aukščiams skirtų dronų gamintoją Titan Aerospace, Facebook paskelbė apie savo naująjį projektą – „The Connectivity Lab“. Šio projekto komanda darbuojasi su naujosiomis aeroskosmonautikos ir komunikacinėmis technologijomis, siekdama prisidėti prie Internet.org misijos – pagerinti ir išplėšti interneto prieinamumą visame pasaulyje. Komandoje darbuojasi net NASA mokslininkai, projektas tyrinėja daugybę įvairių sistemų, tokių kaip ilgojo skrydžio sklandytuvai, palydovai, interneto tinklai, radijo technologijos ir lazeriai. Galutinis šio projekto tikslas – padidinti visos planetos interneto aprėptis iki 100 %, t.y. pasirūpinti, kad internetu galėtumėte naudotis, būdami bet kurioje Žemės vietoje. Viena iš rimtai svarstomų priemonių, šiam tikslui pasiekti, tai saulės energija varomi ir interneto tiekimo įranga aprūpinti dronai, kurie pakiltų net į 20 kilometrų aukštį ir sklandytų padangėse nenusileisdami net penkerius metus.

Project Wing (Google)

Pastaruosius du metus Google X darbavosi, kurdama autonominius dronus, gebančius dideliais atstumais gabenti įvairias siuntas. „Project Wing” vardu pavadinta technikos milžinės “Moonshot” sistema naudoja savarankiškus skraidymo aparatus, atliekančius siuntų pristatymo užduotis. Projekto metu, tyrėjų komanda sukonstravo skraidyklės prototipą ir atliko eilę skrydžių bandymų Australijoje. Komandai pavyko sėkmingai pristatyti pirmosios pagalbos vaistinėlę, šokolado batonėlių, šunų skanėstų bei vandens siuntinį šalia Queenslando įsikūrusiems ūkininkams. Šiuo metu Google X tiria skirtingus technologijų kūrimo metodus, siekdama užtikrinti saugiausią siuntų pristatymo būdą. Kompanijos nuomone, tai užtruks keletą metų.

Smart Atoms Spaxels (Ars Electronica)

Ars Electronica laboratorija panaudojo savo sukurtus skraidančius „erdvės pikselius“ ir iš jų ore suformavo trijų dimensijų objektus. Spiečiais skraidantys ir LED lemputėmis aprūpinti kvadrokopteriai kūrė įvairius realistiškus vaizdinius danguje.

Inspire 1 (DJI)

DJI „Inpire 1“ dronas, dėka pažangiausios kompanijos iki šiol sukurtos kameros, fiksuoja 4K rezoliucijos video kadrus ir 12 megapikselių nuotraukas. Mobili programinė įranga leidžia drono pilotui matyti pasaulį iš dangaus 360 laipsnių kampu ir 720 HD kokybės vaizdu, realiuoju laiku. Įdiegta judri kameros jungtis stabilizuoja vaizdo kamerą bei suteikia galimybę fiksuoti 4K kokybės vaizdą bet kokiomis skrydžio sąlygomis. Droną taip pat galima modifikuoti ir aprūpinti kita papildoma vaizdo fiksavimo įranga.

KWID (Renault)

Kompanija Renault pristatė KWID koncepciją. Tai automobilis su įmontuotu kvadrokopteriu. Nuo automobilio stogo pakylantis mažasis skraidantis jo kompanionas gali būti valdomas dviem būdais – rankiniu ir automatiniu. Automatiniame rėžime dronas naudojasi užprogramuotomis skrydžio komandomis ir GPS koordinatėmis, bei yra valdomas planšetės pagalba automobilio viduje. Dronas gali būti naudojamas daugybei užduočių: eismo stebėjimui, nuotraukų fiksavimui ar kliūčių kelyje aptikimui.

Nixie apyrankė-kvadrokopteris (Fly Nixie)

„Nixie“ kvadrokopteris, tai pirmoji pasaulyje ant riešo dėvima skraidanti kamera. Kompanija Fly Nixie su šiuo gaminiu nugalėjo Intel „Make it Wearable“ iššūkio konkurse. Drone įdiegta mažytė vaizdo kamera. Kai įtaisas nenaudojamas, jis primena paprasčiausią ant riešo nešiojamą apyrankę. Taigi, ją nesunku visada turėti su savimi. Kada apyrankė transformuojasi į droną, jos dirželiai pasidalina ir išsiskleidžia, sudarydami skraidyti gebantį kavdrokopterį. Pakilęs į orą, dronas padaro nuotraukas bei fiksuoja vaizdo įrašus, o tada savarankiškai grįžta pas savo šeimininką.

Parcelcopter 2.0 (DHL)

https://www.youtube.com/watch?v=8FWJYLW0cCE

Kompanijos DHL sukurtas „Parcelcopter 2.0“ dronas, įrašė savo vardą į nepilotuojamų oro robotų istoriją, kai pirmasis Europoje atliko pirmosios pagalbos medicinos reikmenų gabenimo operaciją į Juisto salą Vokietijoje. Iš jo operatoriaus matymo zonos išskriejęs dronas pristatė šią skubią siuntą, skrisdamas virš Šiaurės jūros vandenų. Microdrones GmbH, RWTH Aacheno universitetas bei Skrydžio Dinamikos Sistemų Institutas taip pat talkininkavo DHL komandai, kuriant šį įvairioms oro sąlygoms skirtą droną.

Sparked (Cirque Du Soleil)

„Sparked“, tai bendras Cirque Du Soleil, Ciuricho ETH universiteto bei kitų technikos studijų dronų projektas, kurio metu demonstruojamos žmogaus ir mašinos sąveikos meninės galimybės. Tai kompiuteriais valdomų skraidyklių ir žmogaus mini spektaklis.

Spreading Wings S900 (DJI)

Komapnija DJI, kurianti įvairias skraidančias sitemas, pristatė naujausią savo fotografijos droną – „Spreading Wings S900“. Automatizuotas dronas pasižymi pažangia autopiloto technologija. Unikali kameros stabilizavimo jungties sistema, leidžia šiuo dronu fiksuoti vaizdus, savo kokybe prilygstančius iš pilotuojamų sraigtasparnių filmuojamiems kadrams. Dronas turi lengvą ir portabilų rėmą; jo „rankos“ bei nusileidimo įranga pagaminta iš anglies pluošto, o tai padidina skraidyklės stabilumą ir tvirtumą, neaukojant aerodinaminių jo savybių.

BIZZBY Sky (Bizzby)

„BIZZBY Sky“ – tai dronas „pagal iškvietimą“, atliekantis nedidelių siuntų pristatymo funkciją. Skraidyklė valdoma išmaniuoju telefonu, kuriuo taip pat galima stebėti drono realiuoju laiku fiksuojamą skrydžio vaizdą. Vieno mygtuko paspaudimu dronas geba pristatyti nedidelius objektus pasirinktam asmeniui, sekdamas jo mobiliojo telefono buvimo vietą GPS sistema.


Parengta pagal designboom.com



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *