Robotika.lt

Gekono liežuvio įkvėpta robotinė ranka (Video)

Robotika.lt 29 kovo, 2015 Pramoniniai robotai

Penkiapirštė ranka yra puikus instrumentas žmogui, bet robotui valdyti tokią daugybę sąnarių ir atlikti visus reikiamus skaičiavimus yra labai sudėtinga užduotis. Taigi Festo inžinieriai, įkvėpti tampraus driežo gekono liežuvio, sukūrė robotinę ranką su lempos formos vandens pripildytu grėbtuvu, kuri geba taip pat puikiai suimti įvairius objektus, kaip ir žmogaus ranka.

Tai nėra pirmoji panašaus tipo robotinė ranka. Kitos kompanijos taip pat sukūrė panašių technologijų į Festo robotinę galūnę, tačiau jos būdavo užpildytos įvairių medžiagų granulėmis. Šis Festo grėbtuvas turi dvi aukšto slėgio talpas, užpildytas oru bei vandeniu. Padavus skirtingą skysčio bei dujų kiekį į grėbtuvą, jis keičia formą, taip galėdamas sugriebti, paimti ir išlaikyti įvairius objektus.

Festo robotinis grėbtuvas atrodo galintis paimti viską – nuo mažų žaislinių rutuliukų iki kavos puodelio bei tokių subtilių objektų kaip akiniai. Panašiai kaip ir e-ink technologija, kuri išlaiko vaizdus net netiekiant prietaisui elektros energijos, Festo grėbtuvas gali vienoje pozicijoje laikyti paimtą objektą be jokių papildomų energijos šaltinių. To rezultatas – labiau energiją taupanti ranka, kuri gali ženkliai sumažinti darbo kaštus fabrikuose.


 

Parengta pagal gizmodo.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *