Robotika.lt

Facebook plečia dronų verslą

Robotika.lt 12 gruodžio, 2014 Dronai

Rodos, jog šiuo metu dronai (autonominiai oro robotai) yra bene didžiausias susidomėjimo objektas robotų technikos pasaulyje.  Socialinės žiniasklaidos gigantas „Facebook“ jau seniai siekia išplėsti interneto ryšį visoje planetoje, o tam planuoja pasitelkti dideliame aukštyje skristi gebančias nepilotuojamas oro transporto priemones. Tačiau tik pastaruoju metu kompanija pradėjo telkti dronų pajėgas.

Organizacija paskelbė siūlanti daugiau nei tuziną darbų aviacijos inžinieriams, technikams ir kitiems aeronautikos specialistams. „Facebook nori žinoti: Ar tu esi aviacijos inžinierius, galintis sukurti autopiloto sistemą? O gal šilumos inžinierius, gebantis išlaikyti vėsią drono temperatūrą ilgų skrydžių metu? O galbūt sistemos inžinierius, kuris sugebėtų valdyti lazerius kosmose?“ – Facebook darbo skelbimą cituoja tinklapis „CNNMoney“. Pareigas gavę asmenys taps Facebook ryšių laboratorijos komandos nariais. Būtent šioje laboratorijoje kompanija siekia įgyvendinti interneto prieinamumo visoje planetoje viziją.

Facebook organizacija neskuba atsakinėti į klausimus apie dronų pajėgų plėtimą. Mark Zuckerberg dar kovo mėnesį patikino, jog viskas ką kompanija daro yra siekis, padaryti taip, kad šiame pasaulyje absoliučiai kiekvienas žmogus turėtų lengvą ir greitą galimybę „gauti“ interneto paslaugas.

„Tai daugiau nei kilni labdara. Tai geras verslas. Jeigu Facebook tieks internetą visam likusiam pasauliui, vartotojai taps jo klientais. Šiuo metu Facebook turi 1.35 miljardus vartotojų, o pasaulio populiacija, kaip žinoma, yra 7.1 milijardai,“ – rašo Jose Pagliery tinklapyje „CNNMoney“.


Parengta pagal CNNMoneyFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *