Robotika.lt

„Dronų karai“: „DJI“ pristatė savo naujausią „fantomą“ (Video)

alfa.lt 4 kovo, 2016 Dronai

Kinijos bendrovė DJI, gaminanti populiariausius pasaulyje dronus, technologijų entuziastams pristatė naująjį „DJI Phantom 4“ droną, kuris, kaip skelbiama, išsiskiria ne tik kitokia savo forma, bet ir naujomis technologinėmis savybėmis. Pranešama, kad naujieji įrenginiai yra dar „protingesni“ – patys seka paskui norimą objektą, o vaizdo jutikliai gali atpažinti netikėtai kelyje pasitaikančias kliūtis bei padėti jų išvengti.

Tarp naujovių – ir talpesnė 5350 mAh baterija, prailginanti drono veikimo laiką ketvirtadaliu. Tai reiškia, kad maksimalus drono skrydžio laikas pailgėja iki pusės valandos, o maksimalus skrydžio nuotolis pašalinių kliūčių neturinčiose teritorijose siekia net 3,5 km.

Naujųjų „Phantom 4“ valdymas yra jautrus lietimui – skrydį galima pradėti vos dviem pirštų prilietimais, o išmanioji „grįžimo namo“ sistema užtikrina, kad įrenginys automatiškai galėtų parskristi pas savininką. Kliūčių atpažinimo sistema pasirūpina, kad dronas neatsitrenktų į pašalinius objektus ir saugiai pasiektų savo kelionės tikslą.

„Naująjį drono modelį neabejotinai galima vadinti moderniausiu savo serijos atstovu. Išmanioji programinė dalis, sudėtingus daviklius ir kliūčių vengimo sistemas apjungianti į vieną visumą, paverčia šį įrenginį išties unikaliu, tačiau dronai išliks prieinami plačiam vartotojų ratui“, – sako DJI bendrovei Lietuvoje atstovaujančios UAB „Promaksa“ vadovas Antanas Petrauskas.

Jo teigimu, naujosios funkcijos „TapFly“ ir „ActiveTrack“ – unikalios ir visiškai naujos idėjos, pakelsiančios dronų valdymo technologiją į naują lygmenį.

„Nuo šiol droną valdyti bus dar paprasčiau. Užteks savo išmaniajame įrenginyje paspausti ant norimos ekrano vietos, ir dronas ten skris, o kliūčių vengimo sistema pasirūpins, kad jis su niekuo nesusidurtų. Taip pat naudotojams nebereikės patiems sekti judančių objektų – pasirinkus norimą tašką, dronas jį atpažins vizualiai ir seks pats“, – naujoves pristatė A. Petrauskas.

Įrenginyje taip pat atsirado sportinis režimas, paversiantis filmavimą dideliu greičiu dar patrauklesne atrakcija. Jį įjungus, pasirodys papildomos skrydžio valdymo galimybės, užtikrinančios tikslų drono manevravimą, o skrydžio valdymo sistema pasirūpins saugumu, skrendant dideliu greičiu. Tai reiškia naujas galimybes įvairių greitų sporto šakų gerbėjams – nuo dviračių sporto iki automobilių ralio.

Naujasis „DJI Phantom 4“ dronas, planuojama, kainuos apie 1600 eurų. Pasak A. Petrausko, augančioje Lietuvos rinkoje per metus planuojama parduoti apie 1000 tokių naujausių DJI įrenginių.

„DJI Phantom“ dronai dažniausiai naudojami filmuoti ir fotografuoti. Dronų technologijų naudojimas plačiai paplitęs tarp norinčių įamžinti poilsines keliones, žiniasklaidos priemonėse, teritorijų ir pastatų apžvalgai, valstybinės institucijos skraidykles pasitelkia pasienio ruožui stebėti, brakonierių pažeidimams fiksuoti ar laikomiems gyvūnams skaičiuoti.


alfaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *