Robotika.lt

Dronų ir pilotų nuomos paslaugos. Dronų piloto profesijos gimimas?

Robotika.lt 30 birželio, 2015 Dronai

Nepilotuojamų oro transporto priemonių panaudojimo galimybės komerciniais tikslais tapo daugelio kompanijų siekiamybę. Noras neatsilikti nuo naujųjų technologijų progreso, inovacijų poreikis bei, žinoma, elementarūs praktiniai dronų sugebėjimai paskatino daugelį įmonių integruoti oro robotus į verslo organizavimą. Vis dėlto įmonės, siekdamos pasitelkti oro robotus verslo plėtroje, neretai susiduria su varginančiais dronų eksploatavimo niuansais. Pareigojimų sąrašas užpildomas ne tik įprastais reikalavimais, susijusiais su licencijų gavimu, bet ir kitais aukštais standartais, pavyzdžiui, tinkama piloto kvalifikacija. Be to, neverta pamiršti ir sunkumų stengiantis įsigyti efektyvų oro robotą. Pasiūlos rinkai plečiantis, tai padaryti tampa kaskart sunkiau.

Tačiau išeitis yra, o ją pasiūlė novatoriška kompanija „DroneBase“. Kompanijos, kurioms reikia trumpalaikių drono „paslaugų“, dabar turi galimybę užpildyti prašymą internete, „DroneBase“ svetainėje. Užpildžius prašymą platformos kūrėjai suranda asmenį, tinkamą įvykdyti „nuomininko“ užduotį. Komanda tarpininkauja pasirūpindama, kad oro robotų nuomos, komerciniais tikslais, niuansai būtų sklandūs, o galutinis rezultatas tenkintų ne tik paslaugas perkančią kompaniją, bet ir būtų naudingas skraidymo mechanizmo valdytojui.

„Buvau jūrų pėstininkas…“ – informuoja vienas iš platformos kūrėjų Dan Burton. Pasak jo, dronų galimybes bei neribotą potencialą jis įvertino būdamas karo zonoje, Irake. Supratęs, jog oro robotai naudingi kariuomenei, pamanė, kad jie taip pat gali būti efektyvūs ir civiliams. Grįžęs į Kaliforniją D. Burton idėjos nepamiršo, priešingai, ėmėsi veiksmų. „Po apylinkes važinėjau su penkiais dronais savo bagažinėje“, teigia „DroneBase“ sumanytojas ir pasakoja atlikęs įvairius darbus, reikalaujančius oro robotų galimybių – nuotraukų iš „paukščio skrydžio“ darymas, vaizdo klipų filmavimas, statybviečių priežiūra ir t.t. „Žmonės, su kuriais dirbau, nenorėjo įsigyti asmeninių dronų. Tie, kurie juos nusipirko, greitai nusivylė, nes oro robotų kaita bei progresas yra toks spartus, kad po šešių mėnesių nusipirktų prietaisų kainą sumažėjo perpus, be to, jie turėjo samdyti darbuotojus, gebančius tinkamai juos skraidinti,“ – teigė Dan Burton.

Tuo tarpu vis didėjanti dronų pilotų-mėgėjų bendruomenė siekė būdų, kaip oro robotų pilotavimą paversti apmokamu darbu. Visgi verslo naujokai susidurdavo su esminėmis rinkodaros, teisės ir panašiomis problemomis, užkertančiomis kelią paslaugų plėtrai. Suvokęs abipusę problemą Dan Burton rado sprendimą. „Šios kompanijos vizija – suformuoti dronų operatoriaus profesiją. O žvelgiant iš pirkėjo pusės, dronai yra labai pažangi, tačiau neretai ir bauginanti technologija. Mes norime, kad viskas būtų paprasta ir aišku,“ – teigia kūrėjas, kuris „DroneBase“ sukūrė bendradarbiaudamas su patyrusiu naujųjų technologijų ekspertu Eli Tamanaha.

Šiuo metu „DroneBase“ didžiausią dėmesį skiria trims sritims – nekilnojamas turtas (pastatų, aplinkos fiksavimas), statybos (statybviečių priežiūra, konstrukcijų įvertinimas ir t.t.), kasybos vietos (geodeziniai planai). Siekiant aiškumo įkainiai yra fiksuoti – 399 doleriai (apie 356.55 eurų) už 15-20 HD nuotraukų, 3-4 vaizdo klipus ir kokybišką vaizdo montažą. O 499 dolerių suma (apie 445.91 eurų) suteikia galimybę nusisamdyti oro robotą penkiasdešimties akrų monitoringui. Kompanija planuoja imti 15 proc. komisinius nuo kiekvieno darbo. Kūrėjai tikina, jog jiems svarbiausia saugumas, todėl visi pasiūlymai kruopščiai peržiūrimi.

DroneBase svetainė vis dar ganėtinai primityvi, tačiau verta prisiminti, kad dronų nuomos rinka kol kas yra labai ankstyvoje stadijoje,“ – rašo „TechCrunch“ ir primena apie robotų industrijai nusipelniusios organizacijos „Union Square Ventures“ teikiamą finansavimą kompanijai „DroneBase“ bei kitoms pradedančiosioms naujųjų technologijų kompanijoms.

„DroneBase“ įsikūrė Los Angele, tačiau inovatyvias paslaugas siūlantys platformos kūrėjai Eli Tamanaha ir Dan Burton ateityje tikisi plėstis. „Skraidindami šiuos prietaisus žmonės tampa azartiški, tai jiems neįtikėtina bei žavinga idėja. Jie gali investuoti labai daug laiko ir pinigų, kad tobulintų dronų pilotavimo įgūdžius. Aš noriu, kad padarę tokias investicijas, jie turėtų profesiją,“ – teigia D. Burton.


Parengta pagal techcrunch.com



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *