Robotika.lt

Disney pristato 3D būdu spausdinamą audinį (Video)

Robotika.lt 21 gegužės, 2015 Robotai pramogai

Pastaraisiais metais matėme daugybę 3D spausdintuvų, ir jie visi turi kai ką bendro – objektai, kuriuos jie spausdina, yra kieti ir dažniausiai standūs. „Tačiau, ką daryti, jeigu norisi atspausdinti kažką minkšto, švelnaus? Kažką, ką būtų įmanoma apkabinti, priglausti bei duoti savo vaikui, nesibaiminant, kad jis susižeis. Gera žinia – kompanija Disney siekia įgyvendinti šią idėją,“ – rašo apžvalgininkas Greg Kumparak. Jo teigimu, Disney tyrimų laboratorijos bei mokslininkų iš Kornelio ir Pitsburgo universitetų pristatomas spausdintuvas gerokai skiriasi nuo tų, kuriuos esame pripratę matyti.

Kūrėjų komandos pristatomas novatoriškas 3D spausdintuvas pasižymi autentiška ypatybe – mechanizmas objektą formuoja pjaudamas audinį etapais – sluoksnis po sluoksnio, o tada viską suvelia į vientisą kūrinį.

„Kai procesas baigtas, gauname kažką, kas atrodo lyg vienas didelis medžiagos blokas, tačiau nuplėšus nereikalingus audinio pluoštus (dėl kokybiško spausdinimo rezultato naudojamas didesnis jo kiekis), galime pastebėti kūrinį, panašų į kiškį ar paukštį. Tačiau, ar šis kūrinys pakeis trimačio spausdinimo technologiją? Turbūt, kad ne. Spausdinimo raiška nėra paknakami puiki, o rišlūs sluoksniais neatrodo pakankamai patvarūs, kad atlaikytų vaikų žaidimų metu,“ – teigia  Kumparak.

Vis dėlto G. Kumparak pripažįsta, jog šis unikalus išradimas nėra bevertis. Pirmas teigiamas aspektas – 3D spausdinimo galimybių  išplėtimas. Kita įžvalga, kurią pateikia autorius – Disney nieko nedaro veltui. Kitaip tariant – šio mielo ir originalaus kūrinio idėja nuo pat pradžių turi mums dar nežinomą prasmę. Gal netrukus Disney vaikams pristatys novatoriškus žaislus?


Parengta pagal techcrunch.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *