Robotika.lt

DFRobot Vortex – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)

Robotika.lt 19 lapkričio, 2015 Robotai mokslui Robotiniai žaislai

Robotizuoti žaisliai yra naudingi tuo, kad gali ne tik linksminti vaikus, bet ir mokyti programavimo. Jau sukurta nemažai tokio pobūdžio robotų, pavyzdžiui, Play-i, Kibo ar Hackaball. Toks yra ir robotas Vortex. Draugiškas robotas Vortex veikia platformos Arduino dėka. Platforma valdoma ОС IOS arba Android sistemų, ir tokiu būdu vaikas gali žaisti žaidimus bei mokytis programavimo gudrybių.

Šiuo metu roboto kūrėjai ieško finansavimo platformoje Kickstarter. Botas Vortex yra naujausias kompanijos DFRobot produktas. Su šiuo robotu gali žaisti vaikai nuo 6 metų. Robotas pasiruošęs žaisti įvairius žaidimus, įskaitant Fight Bumping (žaidimas panašus į sumo), golfą, futbolą ir vairavimą. Taip pat į robotą integruotas virtualios realybės žaidimas, kur vaikai gaudo robotus savo išmaniaisiais telefoais.

Be to, kūrėjai tikina, kad vaikai galės ne tik žaisti su Vortex, bet ir sužinos, kaip galima pasigaminti daug įdomių daiktų, naudojant intuityvią programą, kurios dėka galima grafiškai programuoti robotą paprastu metodu – stumdant vaizdus. Esmė tame, kad tokiu būdu vaikai galės išmokti programavimo pagrindų, tiesiog  žaisdami su robotu. Beje, į robotą Vortex bus įrašyta mokomoji medžiaga, skirta mažiesiems vartotojams.

Robotas veikia keturių AA baterijų dėka, kurių robotui užtenka nuo 40 iki 90 minučių. Be to, yra galima praplėsti roboto jutiklių ir valdymo sistemos galimybes.

Pasak kūrėjų, šie nustatymai leidžia vartotojams programuoti robotą kartu su Arduino ir Scratch, ir atlikti daugelį funkcijų: atpažinimas, gestai, judėjimas aplink kliūtis arba atplaišų išvengimas. Kadangi Vortex veikia su atviru išeities kodu, kūrėjai tikisi pamatyti, kokiais tikslais ir būdais žmonės naudos robotą.

Jei klientas norės įsigyti vieną robotą platformoje Kickstarter, turės sumokėti 69 dolerius arba  119 dolerių už porą. Jei viskas vyks pagal planą, robotą Vortex jau bus galima įsigyti lapkričio mėnesį.

Video medžiagoje galite pamatyti, kaip veikia robotas Vortex:


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *