Robotika.lt

Clearpath sukūrė mobilią platformą robotui Baxter

Robotika.lt 13 liepos, 2015 Pramoniniai robotai

Nors robotas Baxter ir gali prisitaikyti prie bet kokios aplinkos, tačiau jam trūksta mobilumo. Net jei jam pritaisytume kelis ratus, jį vis tiek reikėtų stumti, ypač, jei jis kurs nors užstrigtų. Todėl kompanija Clearpath Robotics, atsižvelgdama į mobilių manipuliatorių privalumus, sukūrė visomis kryptimis judančią mobilią platformą Ridgeback. Ši platforma suteiks ne tik robotui Baxter, bet ir bet kokiam kitam robotui taip visur reikiamą mobilumą.

Platforma sveria 125 kg ir gali pervežti iki 100 kg krovinio. Ji juda keturiais savarankiškai kontroliuojamais „švediškais“ ratais  (ratais, kurie gali pasisukti į šoną). Šios sistemos dėka platforma gali judėti bet kokia kryptimi ir suktis vietoje. Maksimalus platformos greitis – 1,1 m/s. Ji gali veikti iki aštuonių valandų, tačiau, jei ji gabena sunkius krovinius, baterijos išsikrauna greičiau.

Kiekviena platforma turi 10 metrų atstumo ir 270 laipsnių lazerį, kuris skirtas navigacijai. Jis pritaisytas priekinėje įrenginio dalyje. Integruotas kompiuteris veikia sistemos ROS ir kitų technologijų dėka, kurias paprastai kompanija Clearpath sumontuoja kituose savo produktuose.

Platformos Ridgeback kaina siekia nuo 35000 iki 40000 dolerių, priklausomai nuo konfigūracijos. Kompanija Clearpath Robotics pristatė savo prietaisą Sietle (JAV) vykusioje parodoje ICRA 2015.


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *