Robotika.lt

Charlie ir Billy – nuostabūs robotiniai vabaliukai (Video)

Robotika.lt 7 vasario, 2015 Robotiniai žaislai

Šie mieli, 3D spausdintuvu pagaminti robotai gali būti puikūs laisvalaikio praleidimo kompanionai ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Robotus Charlie ir Billy sukūrė inžinierius-mechanikas Jonathanas Spitzas, kuris įgijo daktaro laipsnį Izraelio technikos universitete Technion.

Robotas Billy susideda iš 3D būdų atspausdintų dalių, Arduino Leonardo platformos ir dviejų nuolatinės srovės variklių, kurie formuoja roboto-vabzdžio elgesį. Billy valdomas per nesudėtingą išmaniojo telefono programėlę ir gali judėti įvairiais paviršiais.

Charlie – antrasis prototipas, kuris yra gerokai mažesnis, tačiau „protingesnis” už savo kolegą. Robotas Charlie gali leistis nuožulniais paviršiais, įveikdamas stačius šlaitus (net 45 laipsnių kampo). Taip pat jis gali persiropšti per objektus, kurių aukštis panašus į jo.

Robotas Billy susideda iš 20 dalių, o Charlie surinktas iš 38 skirtingų detalių. Kurdamas robotą Charlie, Spitzas panaudojo mažesnę Arduino plokštę ir du mikroprocesorius Baby Orangutan, kad galėtų valdyti keturis jo variklius: du – vaikščiojimui ir du – šliaužimui.  Charlie taip pat galima valdyti su Bluetooth ryšiu.

Abiejų robotų gamyba 3D spausdintuvu užtrunka maždaug 24 valandas. Patobulinęs savo robotus, Spitzas ieškos kompanijų, kurios sutiktų pardavinėti jo produktus.


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *