Ateityje turtuoliai taps dievais Žemėje
Biotechnologijos ir genų inžinerija ateityje leis turtingiesiems tapti naujos rūšies, žmonių-kiborgų, atstovais – jie bus tarsi dievai Žemėje, nemirtingi ir neribotų galimybių. Šis žmonių ir mašinų susijungimas, pasak Jeruzalės hebrajų universiteto profesoriaus, istoriko Yuvalo Noah Harario, bus reikšmingiausias biologinės evoliucijos etapas pasaulio istorijoje.
Profesorius mano, kad radikalūs pokyčiai įvyks per artimiausius 200 metų. Anot jo, žmonės tiesiog nesugeba atsispirti pagundai save tobulinti: „Mes esame užprogramuoti būti nepatenkinti. Net kai žmonės įgyvendina tikslus ir pajaučia malonumą, to būna maža. Jie nori vis daugiau ir daugiau.“
„Mano nuomone, tikėtina, kad per ateinančius 200 metų homo sapiens pasitobulins save ir taps savotiška dieviška būtybe, pasinaudodami biologiniais pakeitimais, genų inžinerija arba sukurdami kiborgus – pusiau organines, pusiau neorganines būtybes.
Tai bus reikšmingiausia evoliucija biologijoje nuo gyvybės atsiradimo. Biologine prasme, per 4 mlrd. metų niekas realiai nepasikeitė. Tačiau mes taip skirsimės nuo šiandieninių žmonių, kaip šimpanzės skiriasi nuo mūsų“, – kalbėjo Y.N.Hararis.
Jis pridūrė, kad visa tai įgalinančios technologijos bus prieinamos tik patiems turtingiausiems žmonėms.
Iki šiol, istoriko teigimu, žmoniją vienijo išgalvoti dalykai, tokie kaip religija, pinigai ar fundamentalių žmogaus teisių idėja.
„Dievas yra ypač svarbus, kadangi be religijos mito negalima sukurti bendruomenės. Religija yra svarbiausias žmonijos išradimas. Kol žmonės tikėjo, kad yra vis labiau priklausomi nuo šių dievų, tuo lengviau buvo juos valdyti.
Tačiau pastaraisiais šimtmečiais žmonės tapo vis galingesni ir jiems nebereikia dievų atramos. Dabar mes sakome, kad mums nereikia Dievo – tik technologijų“, – aiškina profesorius.
Jis pridūrė, kad šiuo metu religine prasme įdomiausia vieta pasaulyje yra ne Artimieji Rytai, o Silicio slėnis. Čia žmonės kuria „techno-religiją“. Ir jie tiki, kad mirtis tėra technologinė problema.
„Mūsų vaizduotė leidžia lanksčiau bendradarbiauti ir kurti dideles bendruomenes. Esant religijai, tai lengva suprasti. Jūs negalėtumėte įtikinti beždžionės, kad ši duotų jums bananą žadėdami, jog beždžionių rojuje ji už tai gaus dar 20 bananų. Ji to nepadarys. Tačiau žmonės tai daro.
Daugelio šalių teisinės sistemos yra paremtos žmonių teisėmis, tačiau visa tai – tik mūsų vaizduotė. Pinigai apskritai yra visų laikų didžiausia sėkmės istorija. Visokie pasakoriai – bankininkai, finansų ministrai – aiškina jums, kad pinigai turi vertę. Tačiau taip nėra. Duokite pinigų beždžionei. Jie beverčiai“, – sakė Y.N.Hararis.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)