Robotika.lt

Asratec ASRA C1 – naujas kompanijos SoftBank humanoidas (Video)

Robotika.lt 2 rugpjūčio, 2014 Robotai humanoidai

Japonų telekomunikacijos gigantas SoftBank visus nustebino pristatydamas interaktyvų humanoidą Pepper. Kiek vėliau paaiškėjo, kad tai ne vienintelis šios kompanijos sukurtas robotas. Vienas iš SoftBank skyrių Asratec pranešė, kad sukūrė naują humanoido prototipą ASRA C1. Prie šio roboto kūrimo taip pat prisidėjo dvi japonų kompanijos RT Corporation ir GK Dynamics.

Humanoido ūgis – 1,2 metrai, svoris – 13,5 kg. Jis gali judėti net 35 ašyse. ASRA C1 galūnės pagamintos iš Futaba servovariklių. Taip pat į dvikojį robotą integruoti giroskopas, akselerometras, kamera ir kiti davikliai. Humanoido kūno dalys padengtos minkštais įdėklais, kurių dėka ASRA C1 yra visiškai saugus žmonėms.

Kol kas ASRA C1 savarankiškai nevaikšto, tačiau kūrėjai žada tobulinti savo humanoidą, kad jis ateityje galėtų judėti kaip žmogus. Nors robotas ir negali vaikščioti, tačiau jis pasižymi kitais privalumais. Jis sugeba atmušti smūgius ir automatiškai išlaikyti savo laikyseną nenukrisdamas ant žemės. Robotas valdomas kompiuterinių žaidimų valdymo pultu. Taip pat ASRA C1 moka kopijuoti žmogaus judesius, kuriuos mato per Kinect.

Kol kas neaišku kokias dar funkcijas gali atlikti kompanijos SoftBank humanoidas. Galima tik numanyti, kad Asratec sukūrė šį humanoido ASRA C1 tam, kad galėtų testuoti ir demonstruoti savo sistemas V-Sido. Pasak generalinio SoftBank direktoriaus Masayoshi Son, jie dės visas pastangas, kad jų humanoidas galėtų dalyvauti žmonių gyvenime kaip robotas-pagalbininkas.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *